(fot. Tabletowo.pl)

iOS 14.5 i watchOS 7.4 dostępne do pobrania! Maseczka nie będzie już przeszkadzać

Ze zmian wprowadzanych wraz z iOS 14.5 prawdopodobnie najbardziej będą zadowoleni użytkownicy iPhone’ów z Face ID. Należy jednak zaznaczyć, że z kluczowej funkcji skorzystają wyłącznie, gdy posiadają Apple Watcha.

Reklama

iOS 14.5 to największa aktualizacja do „Czternastki”

Po prawie 90 dniach od wydania pierwszej wersji beta iOS 14.5, Apple wreszcie zdecydowało się udostępnić aktualizację w stabilnym kanale na wszystkie obsługiwane urządzenia. Warto zaznaczyć, że mamy do czynienia z wersją wprowadzającą najwięcej nowości od momentu wydania iOS 14.

Jedną z najważniejszych nowych funkcji jest z pewnością możliwość odblokowywania iPhone’a za pomocą Apple Watcha, o której mogliśmy usłyszeć już wcześniej. Rozwiązanie sprawdzi się w sytuacji, gdy na twarzy nosimy maseczkę, która uniemożliwia korzystania z Face ID. Oznacza to, że w końcu nie będzie konieczności ręcznego wprowadzania kodu, aby odblokować iPhone’a.

Reklama
iOS 14.5.
(fot. Tabletowo.pl)

Z funkcji skorzystają osoby posiadające Apple Watcha series 3 lub nowszego modelu, na którym zainstalowany jest watchOS 7.4 lub nowsza wersja oprogramowania. Należy pamiętać, że smartwatch musi być połączony ze smartfonem, a także odblokowany i znajdować się w pobliżu iPhone’a. Całość działa podobnie do znanego już mechanizmu odblokowania uśpionego Maka za pomocą Watcha.

Nie wszyscy będą jednak zadowoleni z iOS 14.5. Aktualizacja dodaje możliwość zdecydowania, czy chcemy udostępniać prywatne dane aplikacjom, które śledzą aktywność użytkownika w celu wyświetlania spersonalizowanych reklam. Przypominamy, że rozwiązanie nie spodobało się chociażby Facebookowi.

iOS 14.5 to także wprowadzenie wsparcia dla lokalizatorów Apple AirTag, zmiany w aplikacji Apple Music, przeprojektowana aplikacja Apple Podcasts, opcja zgłaszania wypadków w Mapach Apple, a także sporo mniejszych nowości i usprawnień. Aktualizacja powinna być już dostępna na wszystkich wspieranych iPhone’ach.

watchOS 7.4 i pozostałe aktualizacje

W przypadku smartwatchy z Cupertino lista nowości jest znacznie krótsza, ale nie oznacza, że mamy do czynienia z nudną aktualizacją. W końcu nowy watchOS dodaje wsparcie dla nowej funkcji odblokowania iPhone’ów z Face ID. Wersja 7.4 jest bowiem niezbędna, aby korzystać ze wspomnianej nowości. Nie zabrakło mniejszych usprawnień i optymalizacji systemu.

Apple udostępniło również iPadOS 14.5, w którym większość zmian pokrywa się z nowa aktualizacją iOS. Mamy więc nowe opcje blokowania śledzenia w aplikacjach, ulepszenia w aplikacji Apple Music i Podcasts, możliwość ustawienia domyślnej aplikacji muzycznej w Siri czy wsparcie dla lokalizatorów AirTags.

Zarówno watchOS 7.4, jak i także iPadOS 14.5, dostępne są już do pobrania dla wszystkich użytkowników. Apple udostępniło również macOS 11.3 i tvOS 14.5.

 1. Odblokowanie zegarkiem działa bardzo słabo – raz, że nie szuka maski /części twarzy właściciela tylko jęk widzi zakryte usta i nos to szuka zegarka na ręku … całość trwa ponad 2x tyle co odblokowanie FaceID. Do tego całość działa tylko gdy zakryjemy też nos wiec w Polsce chyba nikt z tego nie skorzysta. Szkoda, że nie można z tego skorzystać zawsze a nie tylko gdy mamy maskę … z MacBookiem tak się da i działa to super.

  1. Musisz mieć jakiś problem w ustawieniach (proponuję odłączyć tą opcję i spróbować ponownie). U mnie działa natychmiastowo i nie mam żadnych opóźnień, jedyne co się zmieniło to fakt że zegarek lekko wibruje w chwili odblokowania telefonu.
   Dla mnie rewelacja- dawno to powinni wypuścić.

   1. Sprawdzałem wczoraj już i opóźnienie jest jak było.
    Odblokowanie laptopa zegarkiem jest fajne, z telefonem przekombinowali to.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama