Apple Watch Series 5 (fot. Miłosz Starzewski/Tabletowo.pl)

Masz problem z ładowaniem Apple Watcha? Zainstaluj watchOS 7.3.1

Użytkownicy Apple Watcha series 5 i SE zgłaszali ostatnio problemy z ładowaniem swoich smartwatchy. Niewykluczone, że wina leżała po stronie oprogramowania, a błąd można usunąć, instalując aktualizację watchOS 7.3.1.

watchOS 7.3.1 – ratunek dla Apple Watchy, których nie można było naładować

Wśród zalet urządzeń z Cupertino wymienia się odpowiednio dostosowane oprogramowanie. Niestety, nie zawsze działa ono idealnie i to mimo tego, iż firma z Cupertino ma w swoim portfolio znacznie mniej sprzętu niż wielu konkurentów, więc ich wsparcie w teorii powinno być łatwiejsze.

Ostatnio na problemy zaczęli skarżyć się właściciele wciąż świeżych smartwatchy – Watch series 5 i SE. Warto tutaj zaznaczyć, że błąd był dość poważny. Okazało się bowiem, że w określonym scenariuszu niektórzy nie mogli naładować swoich urządzeń. Dokładniej, problem pojawiał się, gdy smartwatche wchodziły w tryb oszczędzania energii. Wówczas położenie Watcha na ładowarce nie rozpoczynało procesu ładowania.

watchOS 7.3.1 – dostępny na Apple Watcha series 5 i SE.
Apple Watch series 5 (fot. Miłosz Lis / Tabletowo.pl)

Rozwiązaniem opisanej usterki ma być aktualizacja watchOS 7.3.1. Dostępna jest ona wyłącznie na wymienione wyżej modele Apple Watchy, więc użytkownicy innych smartwatchy z Cupertino nie mogą jej pobrać.

Jeśli znaleźliście się wśród osób, które doświadczyły problemu z ładowaniem i nie zamierzacie czekać na stosowny komunikat o dostępnej aktualizacji, to należy przejść do ręcznej instalacji. W tym celu uruchamiamy aplikację Watch na iPhonie, następnie przechodzimy do sekcji „Ogólne” i wybieramy opcję „Uaktualnienia”. Podczas instalacji wymagane jest podłączenie smartwatcha do ładowarki.

watchOS 7.3 – co nowego wszystkich wspieranych smartwatchach?

Aktualizacja watchOS 7.3.1 została udostępniona kilka tygodni po wydaniu wersji 7.3. Pod koniec stycznia właściciele wszystkich wspieranych smartwatchy Apple otrzymali dostęp do kilku nowości:

  • dedykowana historii Afroamerykanów i inspirowana kolorami flagi panafrykańskiej nowa tarcza zegarka o nazwie „Jedność”,
  • funkcja „Czas na spacer”, która pozwala subskrybentom Apple Fitness+ słuchać w trakcie spacerów różnych opowieści (niedostępne w Polsce),
  • rozszerzona dostępność aplikacji EKG i powiadomień o arytmii (Apple Watch series 4 i nowsze) na Filipiny, Japonię, Majottę i Tajlandię,
  • rozwiązanie problemu, przez który centrum sterowania i centrum powiadomień mogły nie reagować na gesty wykonywane na ekranie po włączeniu funkcji Zoom.

Obecnie firma pracuje nad watchOS 7.4, który wraz z iOS 14.5 pozwoli na odblokowywanie iPhone’a z Face ID za pomocą Apple Watcha. Funkcja z pewnością przyda się osobom noszącym maski.