(fot. Apple)

iOS 14.2.1 – specjalna aktualizacja dla iPhone’ów 12. Apple usuwa niektóre błędy

Apple udostępniło aktualizację, która skierowana jest wyłącznie dla właścicieli najnowszych iPhone’ów. iOS 14.2.1 to zbiór poprawek, eliminujących wcześniej zgłoszone błędy.

iOS 14.2.1 usuwa wybrane problemy z iPhone’ami 12

Bez obaw, firma Tima Cooka nagle nie porzuciła starszych smartfonów. Ich użytkownicy nadal mogą liczyć na naprawdę dobre i długie wsparcie. Najnowsza aktualizacja, a dokładniej zbiór poprawek, skupiony jest na usunięciu irytujących błędów.

Jak informuje serwis 9to5Mac, iOS 14.2.1 usuwa problem z brakującymi wiadomościami SMS w rozmowach grupowych. Niektórzy użytkownicy zauważyli bowiem, że wybrane wiadomości w ogóle nie dochodziły do odbiorców i nie pojawiały się w oknie konwersacji, co mogło znacząco utrudnić prowadzenie rozmowy. Pomóc mają wprowadzane właśnie usprawnienia w MMS-ach.

iOS 14.2.1
Aktualizacja powinna być już dostępna (fot. Mark Gurman, Twitter)

iOS 14.2.1 ma także rozwiązywać problem z niektórymi aparatami słuchowymi „Made for iPhone”, które były sparowane z iPhone’ami 12. Wybrani właściciele zgłaszali bowiem, że ostatnio zauważyli gorszą jakość dźwięku.

Ponadto, udostępnioną aktualizacją powinni zainteresować się użytkownicy iPhone’a 12 Mini. Okazało się bowiem, że w wybranych sytuacjach, gdy smartfon jest zablokowany, ekran mógł nie reagować na dotyk.

iOS 14.2.1 dostępny jest dla iPhone’a 12 Mini, iPhone’a 12, iPhone’a 12 Pro oraz iPhone’a 12 Pro Max. Aktualizacja powinna być już widoczna u wszystkich użytkowników. Jeśli wciąż nie otrzymaliście komunikatu, i chcecie już teraz pobrać nową wersję, to należy przejść do ustawień iOS. Następnie wybieramy sekcję „Ogólne” i klikamy na opcję „Uaktualnienia”.

iOS 14.2, czyli wersja dla wszystkich wspieranych iPhone’ów

Obecnie najnowszą wersję systemu operacyjnego dla właścicieli starszych iPhone’ów jest iOS 14.2, który został wydany na początku listopada. Aktualizacja nie wprowadziła dużych zmian.

Apple dodało bowiem 100 nowych emoji, kilka nowych tapet, ostrzeżenia o zbyt wysokim poziomie dźwięku w słuchawkach, zmodyfikowało nieco elementy sterujące w AirPlay czy wprowadziło funkcję interkomu, działającego w parze z głośnikiem HomePod. Nie zabrakło mniejszych poprawek i usprawnień. Warto dodać, że firma pracuje już nad iOS 14.3.