(fot. pexels.com)

iOS 13 usprawni pracę ze zdjęciami i rozszerzoną rzeczywistością

Apple, dodając nowości w iOS, stara się ostatnio wprowadzać zmiany, które mają zwiększyć komfort pracy na iPadach. Tak, pracy, bowiem tablety z logo nadgryzionego jabłka nie są już urządzeniami tylko do przeglądania treści, ale także do jej tworzenia. Kolejna paczka nowości, która pozwoli zwiększyć możliwości iPadów, zostanie wprowadzona wraz z iOS 13.

Według wcześniejszych informacji, nowe duże wydanie iOS-a przyniesie długo wyczekiwany ciemny motyw. To wysoce prawdopodobny scenariusz, bowiem wystarczy spojrzeć na obecny trend wdrażania ciemnych motywów w mobilnych aplikacjach, a także na jedną z głównych nowości w macOS Mojave – Apple rok temu dodał opcjonalny ciemny motyw na komputerach Mac. Kolejne zmiany, które zostaną wprowadzone wraz z iOS 13, mają skupiać się na iPadach. Usprawnienia mają dotyczyć wielozadaniowości, przeglądarki Safari czy pracy z tekstem.

Reklama

iOS 13 i wygodniejsza obróbka zdjęć

Użytkownicy iPadów, nawet tych drogich i podobno profesjonalnych modeli Pro, muszą pogodzić się z niewygodną pracą w aplikacjach do obróbki zdjęć. Korzystając chociażby z apki Lightroom, nie mogą tak po prostu wziąć zdjęcia znajdującego się na nośniku zewnętrznym podłączonym do iPada. Muszą je wcześniej zaimportować do biblioteki zdjęć w systemowej rolce aparatu.

Niektóre aplikacje z iOS mogą pojawić się na MacBookach

Według nowego raportu, Apple ma wreszcie wyeliminować przedstawioną przed chwilą frustrującą czynność. Aplikacje będą bowiem mogły mieć dostęp do zdjęć znajdujących się na zewnętrznym nośniku. Nie będzie już konieczne importowanie ich do biblioteki.

iOS 13 to także inne nowości

Kolejne nowości, które szykuje Apple, to m.in. usprawnienia w aplikacjach Marzipan. Programiści, którzy zdecydują się na przeniesie aplikacji z iOS-a na Maca, będą mogli wprowadzić obsługę paska Touch Bar i paska menu.

Zmiany obejmą również rozszerzoną rzeczywistość. Aplikacje, dzięki ulepszeniom w ARKit, będą mogły sprawnie wykrywać pozy ludzi, a także rozbudowana zostanie obsługa zewnętrznych kontrolerów. Kolejne nowości mają zapewnić programistom większe możliwości wykorzystania silnika Taptic Engine w iPhone’ach i szerszą obsługę tagów NFC.

iOS 13 oficjalnie zostanie zaprezentowany podczas tegorocznej konferencji WWDC, która odbędzie się na początku czerwca. Wówczas Apple pokaże także nowe wydanie macOS, watchOS i tvOS. Niedługo po konferencji powinny zostać udostępnione testowane wydania nowych wersji systemów.

źródło: The Verge