źródło: apple.com

Niektóre aplikacje z iOS mogą pojawić się na MacBookach

Konferencja Apple odbędzie się w czerwcu i to właśnie podczas jej trwania przedstawione zostaną nadchodzące aktualizacje. Jednak już teraz pojawiają się informacje dotyczące zmian w macOS. Możliwe, że w nowej wersji systemu pojawią się rozwiązania znane z iOS.

Od dłuższego czasu Apple stara się przenosić aplikacje z iOS na macOS. 9to5Mac poinformował, że w macOS 10.15 mogą znaleźć się rozwiązania z iOS 12 oraz wspólne aplikacje z iOS 13. Jedną z nowości mają być skróty dla Siri – umożliwi to korzystanie ze skrótów na urządzeniach z różnymi systemami (iOS/macOS) na pokładzie. Skróty pozwalają na tworzenie własnych komend głosowych, które działają z poszczególnymi aplikacjami. Należy pamiętać, że skróty dla Siri, będą działać jedynie w wersji Marzipan, o czym nieco dalej.

Reklama

Kolejna rzecz to aplikacja Czas na ekranie. Pozwoli ona na lepsze zarządzanie czasem spędzanym z urządzeniem w ręku. Pomogą w tym takie opcje, jak np. ustawienie limitu czasowego na używanie danej aplikacji. Jeśli chodzi o mniejsze zmiany, możemy spodziewać się między innymi efektów wizualnych w aplikacji iMessage na Macu.

Czym jest Marzipan?

Jest to framework umożliwiający przeniesienie aplikacji iOS na system macOS. Na iPhone’y powstaje wiele aplikacji, które nie są dostępne na komputery Mac. Apple stara się połączyć ze sobą dwa systemy, a Marzipan ma być rozwiązaniem tego problemu.

Przykładem aplikacji przeniesionych z iOS na macOS, jest np. Apple News czy Notatki głosowe. Użytkownicy martwią się, że aplikacje przeniesione w taki sposób, stracą sporo na funkcjonalności. Jest to możliwe, ze względu na to, że są one projektowane pod urządzenia z dotykowym ekranem. Miejmy nadzieję, że Apple przedstawi więcej informacji dotyczących tej technologii. Pozostaje jedynie czekać na konferencję WWDC.

Źródło: TheVerge; 9to5mac;

Find My Friends i Find My iPhone w jednej aplikacji. Apple stworzy też nowe urządzenie dla roztargnionych