iPhone iOS aktualizacja Apple logo fot. Tabletowo.pl
(fot. Mateusz Budzeń | Tabletowo.pl)

iOS 13.6 zapewni większą kontrolę nad automatycznymi aktualizacjami

Testerzy oprogramowania Apple otrzymali iOS 13.6 beta 2. Aktualizacja wprowadza usprawnienia w mechanizmie aktualizacji i nową sekcję w aplikacji Zdrowie.

Większa kontrola nad aktualizacjami w iOS 13.6

Obecnie użytkownicy iPhone’ów mogą skorzystać z dwóch sposobów pobierania i instalowania aktualizacji systemu operacyjnego. Pierwszy, pozwalający na szybsze otrzymanie nowej wersji iOS, to po prostu przejście do ustawień i ręczne wykonanie całego procesu. Drugi to uaktualnienia automatyczne – po aktywacji tej opcji, iPhone sam pobierze nową wersję i wykona instalację w nocy, pod warunkiem, że jest podłączony do zasilania i sieci Wi-Fi.

Zmiany znalezione w testowym iOS 13.6 zapowiadają, że właściciele iUrządzeń otrzymają większą kontrolę nad mechanizmem automatycznych aktualizacji. Po przejściu do ustawień, dostępne będą dwie oddzielne opcje. Pierwsza pozwala włączyć lub wyłączyć automatyczne pobieranie aktualizacji. Z kolei druga dotyczy już samej instalacji nowej wersji oprogramowania. Możliwe jest więc tylko pobranie aktualizacji i zainstalowanie jej ręcznie przez użytkownika, w późniejszym terminie.

Oczywiście zmiany trafią również do iPadOS. Należy jeszcze pamiętać, że wciąż wymagane będzie połączenie z siecią Wi-Fi do pobrania aktualizacji, a podczas automatycznej instalacji iPhone będzie musiał być podłączony do ładowarki.

Aplikacja Zdrowie z nową sekcją

iOS 13.6 beta 2 wprowadza również nową kartę w systemowej aplikacji Zdrowie. Sekcja „Objawy”, jak sama nazwa wskazuje, służy do gromadzenia danych o różnych problemach zdrowotnych. Użytkownik może zapisać informacje o m.in. bólach głowy, bólach mięśni, bólach krzyża czy biegunce. Łącznie wszystkich objawów jest aż 32.

Nie zabrakło też mniejszych poprawek i naprawienia wcześniej zgłoszonych błędów. Obecnie nie wiadomo, kiedy iOS 13.6 zostanie udostępniony w finalnej wersji wszystkim użytkownikom. Niektórzy sugerują, że aktualizacja pojawi się jeszcze przed konferencją WWDC planowaną na 22 czerwca, ale nie brakuje również opinii, że użytkownicy będą jednak musieli poczekać trochę dłużej.

iOS 13.6 nie wprowadza znaczących zmian, a to ze względu na bliską premierę iOS 14. Duże wydanie iOS zostanie oficjalne zaprezentowane podczas tegorocznego WWDC i następnie udostępnione w wersji testowej. Wersji stabilnej należy spodziewać się jesienią.

Polecamy również:

iOS 14 trafi nawet na pięcioletniego iPhone’a

źródło: 9to5Mac