iphone 5s
(fot. pixabay.com)

Masz iPhone’a z 2013 roku? Apple właśnie wydało na niego aktualizację! 8 lat i wciąż na chodzie!

To się nazywa naprawdę długie wsparcie dla urządzeń. Użytkownicy starszych iPhone’ów i iPadów mogą pobrać iOS 12.5.4. Warto to zrobić, bowiem aktualizacja eliminuje poważne luki bezpieczeństwa.

Reklama

iOS 12.5.4 do pobrania!

Niedawno dowiedzieliśmy się, że o iOS 15 trafi nawet na 6-letniego iPhone’a. Można narzekać, że nowa wersja systemu operacyjnego nie wprowadza żadnych rewolucyjnych nowości, ale trzeba pochwalić Apple za wydawanie aktualizacji na wiele starszych urządzeń. Konkurencja powinna jak najszybciej nauczyć się identycznego podejścia dla klientów.

To nie koniec dobrych wiadomości. Firma Tima Cooka nie zapomniała nawet o urządzeniach, które na rynku zadebiutowały w 2013 roku. Tak, Apple wciąż wspiera smartfony i tablety, które można było kupić 8 lat temu. Oczywiście ich użytkownicy nie mogą liczyć na nowe funkcje, ale co ważne, dostają zestawy poprawek podnoszących poziom prywatności.

iOS 12.5.4 dostępny jest na iPhone'a 6
iOS 12.5.4 dostępny jest m.in. dla iPhone’a 6 (fot. pixabay.com)

iOS 12.5.4 skupia się na usunięciu wcześniej zgłoszonych problemów. Dokładniej, aktualizacja naprawia trzy luki mogące mieć wpływ na uszkodzenie pamięci, a także na silnik WebKit. W związku z tym, że błędy w systemie mogą być wykorzystane przed cyberprzestępców, to zaleca się jak najszybsze pobranie nowej wersji iOS.

Aktualizacja iOS 12.5.4 dostępna jest na:

  • iPhone’y: 5s, 6 i 6 Plus
  • iPady: Air, mini 2, mini 3
  • iPoda touch 6 gen.

Jeśli jeszcze nie otrzymaliście komunikatu o dostępności iOS 12.5.4, to można ręcznie zaktualizować urządzenie. Wystarczy przejść do ustawień systemu i następnie wybrać pozycję Uaktualnienia. Informacja o nowej wersji powinna pojawić się po kilku sekundach.

Coś dla nowszych urządzeń

Apple udostępniło również aktualizacje dla nowszego sprzętu. Należy zaznaczyć, że to wersje testowe skierowane dla deweloperów. Mogą oni pobrać iOS 14.7, watchOS 7.6, macOS 11.5, a także tvOS 14.7.

W iOS 14.7 beta 3 nie zobaczymy żadnych znaczących zmian względem poprzedniej bety. Firma z Cupertino dopracowuje już wcześniej wdrożone nowości, poprawiając ogólną stabilność działania systemu operacyjnego i aplikacji. Tak naprawdę na większe zmiany musimy poczekać do debiutu iOS 15, który w finalnej wersji ma pojawić się jesienią tego roku.