(fot. Tabletowo.pl)

iOS 12.4 i watchOS 5.3 już dostępne. Aktualizacje naprawiają poważną lukę

Apple udostępnił prawdopodobnie ostatnią dużą aktualizację dla iOS 12. Użytkownicy iPhone’ów, iPadów i iPoda touch mogą już pobrać wersję 12.4. Nie wprowadza ona dużych zmian, zawiera kilka mniejszych nowości i przede wszystkim poprawki. Aktualizacja usuwa także jeden poważniejszy problem związany z bezpieczeństwem użytkowników.

Tak naprawdę większość właścicieli iUrządzeń czeka na iOS 13, który w finalnej wersji powinien zostać wydany już we wrześniu. Obecnie dostępne są publiczne bety, ale nie zalecamy ich instalacji na urządzeniach używanych na co dzień, bowiem mogą zawierać dość poważne błędy.

Reklama

iOS 12.4 – lista zmian jest krótka

W celu ręcznego pobrania aktualizacji należy przejść do Ustawień, następnie wybrać pozycję Ogólne i kliknąć na Uaktualnienia.

iOS 13 to nie tylko Dark Mode. Oto ukryte funkcje, które warto znać

Oficjalna lista nowości stworzona przez Apple prezentuje się następująco:

  • Migracja iPhone’a – aktualizacja wprowadza możliwość bezprzewodowego przesyłania danych i bezpośredniej migracji ze starego do nowego iPhone’a podczas konfiguracji
  • Aktualizacja zawiera poprawkę zabezpieczeń aplikacji Walkie-Talkie na Apple Watchu i przywraca pełną funkcjonalność tej aplikacji

Przypominamy, że Apple zdecydował się wyłączyć możliwość korzystania z aplikacji Walkie-Talkie, gdy odkryta została luka umożliwiającą podsłuchiwanie iPhone’a.

watchOS 5.3

Niewielkiej aktualizacji, tuż przed wydaniem watchOS 6, doczekał się również smartwatch z logo nadgryzionego jabłka. Oficjalna lista zmian wygląda następująco:

  • Dostępne są ważne poprawki zabezpieczeń, w tym dotyczące aplikacji Walkie-Talkie
  • Aplikacja EKG na Apple Watch Series 4 jest teraz dostępna w Kanadzie i Singapurze
  • Powiadomienia o arytmii są teraz dostępne w Kanadzie i Singapurze

Warto przypomnieć, że wspomniana przed chwilą funkcja EKG już wcześniej wprowadzona została do Polski. Mogą z niej korzystać użytkownicy Watcha 4.

W celu ręcznego pobrania aktualizacji należy przejść do aplikacji Watch na iPhonie, następnie wybieramy Ogólne i klikamy na Uaktualnienia. Należy pamiętać, że w celu zainstalowania, Apple Watch musi znajdować się na ładowarce i być w zasięgu iPhone’a połączonego z siecią Wi-Fi.

Apple może zmienić ekrany OLED na microLED. Pierwszy będzie Apple Watch

źródło: własne