instagram
(źródło: pixabay)

Instagram: oto dwie funkcje, które pomogą walczyć z brzydkimi komentarzami

Instagram po wprowadzeniu zmian mających zapewnić wyłącznie „poprawne” treści w sekcji promowanych postów, podjął decyzję o wykonaniu kolejnych kroków w celu polepszenia serwisu. Nowości mają pomóc w walce z nękaniem w internecie, a także zredukować liczbę nieodpowiednich komentarzy.

Reklama

Po pierwsze, zastanów się przed opublikowaniem komentarza

Instagram za pośrednictwem oficjalnego bloga ogłosił zamiar wprowadzenia dwóch nowości do serwisu. Pierwsza to mechanizm, który ma wykrywać wulgarne i obraźliwe komentarze, a następnie wyświetlać stosowany komunikat.

Serwis społecznościowy już wcześniej korzystał ze sztucznej inteligencji, aby wyłapać nieodpowiednie komentarze i w razie konieczności je usunąć. Natomiast teraz funkcja została rozszerzona i w założeniach ma przeciwdziałać opublikowaniu komentarza, który może zostać uznany za obraźliwy.

(fot. Instagram)

Jeśli algorytm wykryje, że komentarz zawiera wulgaryzmy lub słowa mogące kogoś obrazić, to przed jego opublikowaniem pojawi się stosowna informacja. Wówczas komentujący w założeniach ma jeszcze raz zastanowić się nad treścią, a w razie czego będzie mógł jednym kliknięciem wycofać się z zamiaru dodania komentarza.

Po drugie, ogranicz niechciane interakcje

Kolejna funkcja powinna również polepszyć sekcję komentarzy pod zdjęciami i filmami. Użytkownicy otrzymają narzędzie do nakładania ograniczeń na inne konta. Nie będzie to już dostępna możliwość zablokowania konkretnego konta.

Po nałożeniu ograniczenia, użytkownik wciąż będzie mógł przeglądać udostępniane materiały, a nawet je komentować. Jednakże, komentarze pozostaną widoczne tylko dla niego aż do momentu, gdy zdecydujemy się je przejrzeć i następnie zaakceptować. Co więcej, osoby z ograniczeniami nie zobaczą statusu aktywności, a także czy ich prywatne wiadomości zostały odczytane.

(fot. Instagram)

Obie funkcje niebawem powinny trafić do wszystkich użytkowników. Serwis społecznościowy dodaje, że to dopiero początek zmian, które faktycznie mają wpłynąć na jakość publikowanych materiałów i komentarzy. Mam nadzieję, że jednym z celów będzie skuteczniejsza walka z botami i fałszywymi kontami, których niestety jest dość sporo, co może skutecznie zniechęcać do korzystania z Instagrama.

Polecamy również:

Instagram najwidoczniej chce zwiększyć zainteresowanie czatami grupowymi

źródło: Instagram