Paczkomat InPost
Paczkomat (fot. InPost)

Ekspansja InPost trwa w najlepsze. Firma poszerza współpracę z dużą siecią supermarketów

Podejrzewam, że nikomu z Was nie muszę przedstawiać paczkomatów InPostu. Usługa w ciągu kilku lat stała się tak rozpoznawalna, że po prostu trudno wyobrazić sobie naszą codzienność bez tych urządzeń. No i ta informacja o łącznym czasie, jaki zajęło nam odebranie paczki… mały smaczek, a cieszy ;) Tymczasem mam dobre wieści.

Jak donosi serwis źródłowy, InPost zdecydował się na poszerzenie współpracy z siecią Kaufland. Obie marki już wcześniej ze sobą pracowały, jednak na mocy nowej umowy, obok sklepów Kaufland pojawi się łącznie 212 paczkomatów. Po jednym przy każdym sklepie firmy, który ulokowany jest na terenie Polski. Do tej pory urządzeń było o wiele mniej, bowiem 137. Prosta matematyka pozwala wysnuć wniosek, iż paczkomaty pojawią się w 75 nowych lokalizacjach.

Paczkobankomat to nowy twór Inpostu i IT Card. Skorzystasz z niego w Katowicach i Krakowie

Nie sposób nie zauważyć w tym miejscu, że Kaufland nie jest jedynym partnerem sieci z tego segmentu rynku. Wprawne oko niejednego czytelnika Tabletowo zapewne dostrzegło paczkomaty w pobliżu takich marketów, jak Auchan, Dino czy Lidl. Zresztą, ekspansja firmy trwa w najlepsze. Poza Kauflandem warto też w tym miejscu wskazać na stosunkowo świeżą rzecz, jaką jest nawiązanie współpracy z Empikiem. Warto także przypomnieć o plotkach związanych z rozbudową sieci lodówkomatów.

Poczta Polska rzuca rękawicę InPostowi i stawia pierwsze automaty paczkowe w Biedronkach

Jak widać, ciepłe wakacyjne miesiące bynajmniej nie rozleniwiły osób decyzyjnych w firmie. Jesień zapowiada się ciekawie, a nowe lokalizacje paczkomatów w sąsiedztwie kolejnych sklepów Kaufland na pewno zyskają uznanie w oczach wielu z Was. Swoją drogą, jaki macie najlepszy czas odbioru przesyłki? Mi kiedyś udało się zmieścić w 11,5 sekundy, jednak był to wyczyn jednorazowy. Zwykle potrzeba tych kilku sekund więcej ;)

źródło: Cashless