Paczkobankomat to nowy twór Inpostu i IT Card. Skorzystasz z niego w Katowicach i Krakowie

Interesujące są ścieżki rozwoju Inpostu. Firma zawalczyła o to, by jej maszyny stanęły przy sklepach Dino i Auchan, a teraz łączy w nich funkcje paczkomatu i bankomatu.

Inpost i firma IT Card łączą siły, by dostarczyć na polski rynek niecodzienną usługę. Z jednego urządzenia nadamy paczkę, odbierzemy inną, a dodatkowo, jeśli potrzebujemy gotówki, wpłacimy ją z bankomatu połączonego z paczkomatem. Operatorem części bankomatowej będzie IT Card, który ma już całą sieć „maszyn z pieniędzmi” Planet Cash.

Reklama

Pierwsze maszyny tego typu już stanęły w Polsce. Ze strony NCR Polska na Facebooku dowiadujemy się, że pod koniec kwietnia takie urządzenie pojawiło się w Katowicach, a kolejne trafiło do Krakowa, gdzie stoi już od kilku dni. Paczkobankomaty zostały oznaczone symbolami InPostu i Planet Cash, informującymi o możliwości wypłaty gotówki.

Z informacji podanych przez cashless.pl wynika, że ciągu dwóch miesięcy mają zostać zainstalowane co najmniej trzy kolejne automaty paczkowe z funkcją bankomatu, zaś do końca roku ma ich powstać i zostać uruchomionych w sumie 30, w różnych miastach w Polsce.

Inpost ewidentnie nie chce stracić swojej pozycji jako lidera w dziedzinie dostaw przesyłek do maszyn paczkowych, więc chwyta się kolejnych sposobów na zjednanie sobie klientów. Czy wystarczy przyzwyczaić ludzi do korzystania z bankomatów wmontowanych w paczkomaty, by ci zaczęli korzystać z dostaw paczek do automatów? Trudno powiedzieć. Inpost musi w to wierzyć, skoro inwestuje w takie rozwiązania.

 

źródło: NCR Polska przez cashless.pl