Poczta Polska rzuca rękawicę InPostowi i stawia pierwsze automaty paczkowe w Biedronkach | Tabletowo.pl

Poczta Polska rzuca rękawicę InPostowi i stawia pierwsze automaty paczkowe w Biedronkach

Dołącz do dyskusji 0

Dokładniej rzecz ujmując, to nie Poczta Polska wpadła na pomysł uruchomienia konkurencji dla InPostu. Biedronka już w maju podpisała umowę z firmą SwipBox, która jest dostawcą automatów pocztowych i w wybranych sklepach obsługuje wydawanie przesyłek kurierskich DHL. Poczta Polska chce jednak wyjść ze swoimi maszynami także poza sklepy, i tak najpewniej się stanie.

Maszyny paczkowe, które będzie dostarczać dla Poczty Polskiej SwipBox, staną w sąsiedztwie Biedronek, na dworcach kolejowych i stacjach benzynowych firmy Lotos – o ile rozmowy z właścicielem sieci stacji się powiodą. Mówi się o uruchomieniu 1000 maszyn do końca 2019 roku. Zyskają one charakterystyczne malowanie: tak jak przyzwyczailiśmy się, że paczkomaty InPostu są żółte, tak automaty Poczty Polskiej zyskają czerwony kolor.

Zadaniem maszyn paczkowych Poczty Polskiej będzie wydawanie przesyłek odbiorcom, którzy zamówili towar online. Z automatu będzie można wyciągnąć także przesyłki nadane przez prywatnych użytkowników. Wychodzi więc na to, że mają to być urządzenia dość uniwersalne.

InPost będzie miał poważnego konkurenta. Już wkrótce odbierzesz przesyłkę z paczkomatu w Biedronce

Jako że nazwa „Paczkomat” zastrzeżona jest tylko dla maszyn InPostu, Poczta Polska musiała wykorzystać jakiś inny, chwytliwy termin. Padło na „paczkoboty”, choć powszechnie wiadomo, że „paczkomaty” tak mocno wbiły się w świadomość Polaków jak inne nazwy charakterystyczne, które odnosimy do całych kategorii produktów, np. „pampersy” czy „adidasy”.

Na ten moment w Biedronkach działa 50 paczkobotów, zaś zgodnie z planem, wkrótce ma dołączyć do nich kolejne 150. W samych sklepach tej sieci (lub w ich bezpośrednim sąsiedztwie) do końca bieżącego roku ma stać 300 maszyn wydających paczki Poczty Polskiej. Jak widać, konkurencja na rynku przesyłek zaczyna się zaostrzać.

źródło: Rzeczpospolita przez wirtualnemedia

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona