przesyłka kurier paczka samochód wóz InPost logo
fot. Pixabay

Weekendowe nadania w InPost. Zakupy w piątek mają teraz większy sens

InPost zaczyna się przygotowywać na przedświąteczną gorączkę zakupów. By rozładować nieco ruch przesyłek w poniedziałki, firma wprowadza usługę weekendowych nadań.

Przesyłki InPost nadawane w weekendy

Prawda jest taka, że klientów zwykle nie obchodzi to, kiedy kupują dany przedmiot w sklepach online. Często bywa tak, że decydują się na jakąś rzecz w piątkowy wieczór, tym samym niechcący wydłużając sobie czas oczekiwania na towar, a firmom fundują pracowite poniedziałki, spędzone przy obsłudze nadań. InPost wprowadził rozwiązanie, które może przede wszystkim ulżyć sprzedawcom, ale także skrócić czas oczekiwania na przesyłki.

Reklama

Usługa Weekendowe Nadania umożliwia nadawanie paczek w weekend wszystkim sprzedającym, którzy mają konto w Managerze Paczek lub WebTruckerze. Jak wyjaśnia informacja na stronie InPost, Zlecenie odebrania paczek przez kuriera będzie możliwe w soboty w godzinach 8:00-12:00 i 12:00-16:00 oraz w niedziele w godzinach 8:00-13:00.

Sytuacja win-win

Powyższe rozwiązanie umożliwi sprzedawcom przynajmniej częściowe rozłożenie zamówień z piątku i soboty, i przygotowanie wysyłek w dni, w które do tej pory kurier po paczki nie przyjeżdżał. Dla sklepów online to przydatna rzecz.

Jak na razie, Weekendowe Nadania będą funkcjonować do 20 grudnia 2020 roku – nie są więc stałą usługą, a raczej próbą bardziej równomiernego rozłożenia świątecznego ruchu kurierskiego.

Rzecz jasna system zaproponowany przez InPost sprzyja także klientom oczekującym na przesyłki. Paczki, które trafiają do sortowni jeszcze w weekend, mają szansę trafić do adresatów wcześniej. I o to chodzi.