przesyłka kurier paczka samochód wóz InPost logo
fot. Pixabay

Weekendowe nadania w InPost. Zakupy w piątek mają teraz większy sens

InPost zaczyna się przygotowywać na przedświąteczną gorączkę zakupów. By rozładować nieco ruch przesyłek w poniedziałki, firma wprowadza usługę weekendowych nadań.

Przesyłki InPost nadawane w weekendy

Prawda jest taka, że klientów zwykle nie obchodzi to, kiedy kupują dany przedmiot w sklepach online. Często bywa tak, że decydują się na jakąś rzecz w piątkowy wieczór, tym samym niechcący wydłużając sobie czas oczekiwania na towar, a firmom fundują pracowite poniedziałki, spędzone przy obsłudze nadań. InPost wprowadził rozwiązanie, które może przede wszystkim ulżyć sprzedawcom, ale także skrócić czas oczekiwania na przesyłki.

Usługa Weekendowe Nadania umożliwia nadawanie paczek w weekend wszystkim sprzedającym, którzy mają konto w Managerze Paczek lub WebTruckerze. Jak wyjaśnia informacja na stronie InPost, Zlecenie odebrania paczek przez kuriera będzie możliwe w soboty w godzinach 8:00-12:00 i 12:00-16:00 oraz w niedziele w godzinach 8:00-13:00.

Sytuacja win-win

Powyższe rozwiązanie umożliwi sprzedawcom przynajmniej częściowe rozłożenie zamówień z piątku i soboty, i przygotowanie wysyłek w dni, w które do tej pory kurier po paczki nie przyjeżdżał. Dla sklepów online to przydatna rzecz.

Jak na razie, Weekendowe Nadania będą funkcjonować do 20 grudnia 2020 roku – nie są więc stałą usługą, a raczej próbą bardziej równomiernego rozłożenia świątecznego ruchu kurierskiego.

Rzecz jasna system zaproponowany przez InPost sprzyja także klientom oczekującym na przesyłki. Paczki, które trafiają do sortowni jeszcze w weekend, mają szansę trafić do adresatów wcześniej. I o to chodzi.