INEA światłowód (fot. INEA)

INEA przeprowadziła rewolucję w ofercie internetu światłowodowego. Jest też nowa platforma telewizyjna

INEA jest jednym z najdynamiczniej rozwijających się dostawców internetu światłowodowego. Pod koniec 2018 roku firma pokazała, że nie boi się wychodzić przed szereg, a teraz udowadnia, że wcale nie zamierza tego zmieniać. W jej ofercie światłowodu zaszły bowiem poważne zmiany. Pojawiła się też nowa platforma telewizyjna HIWAY.

Końcówka 2018 roku niewątpliwie należała do INEA, gdyż w czwartym kwartale minionego roku firma mocno zaznaczyła swoją obecność na rynku, m.in. udostępniając – jako pierwsza w Polsce – klientom indywidualnym symetryczny internet światłowodowy o prędkości do 10 Gbit/s, a potem bezpłatnie przekształcając wszystkim użytkownikom światłowodu łącza FTTH w łącza symetryczne. Nie można zapomnieć także o tym, że w grudniu całkowicie za darmo przyspieszyła wszystkim klientom światłowód do 1 Gbit/s (do końca stycznia 2019 roku).

Zmiany w ofercie internetu światłowodowego INEA

Do tej pory INEA oferowała pięć prędkości światłowodu w technologii FTTH: do 100 Mbit/s, do 300 Mbit/s, do 600 Mbit/s, do 1 Gbit/s i do 10 Gbit/s (we wszystkich przypadkach – po ostatnich zmianach – było to łącze symetryczne). Dziś firma poinformowała jednak, że ogranicza swoje portfolio do dwóch pakietów i pozostawia w nim tylko dwie najwyższe prędkości (tj. do 1 Gbit/s i do 10 Gbit/s), rezygnując tym samym z trzech najmniejszych.

Co więcej, INEA jednocześnie zdecydowała się zredukować ceny obu pakietów. W przypadku łącza symetrycznego do 1 Gbit/s jest to obniżka ze 109,90 złotych do 69,90 złotych, natomiast przy pakiecie do 10 Gbit/s z 399,90 złotych do 199,90 złotych, czyli aż o 50%! To naprawdę niespotykane posunięcie, jednak niewątpliwie sprawi ono, że firma pozyska mnóstwo nowych klientów.

Nowa platforma telewizyjna HIWAY

INEA jednocześnie poinformowała o uruchomieniu nowej platformy telewizyjnej, HIWAY. Jest ona dostępna dla wszystkich osób znajdujących się w zasięgu internetu światłowodowego firmy. Klient dostaje do dyspozycji dekoder 4K umożliwiający dostęp m.in. do kanałów liniowych, YouTube i biblioteki VOD. Urządzenie ma wbudowane Wi-Fi, więc nie musi być połączone kablem do routera – wystarczy tylko podłączyć telewizor przewodem z końcówką HDMI.

HIWAY TV (fot. INEA)

Przy okazji zmieniły się też ceny pakietów telewizyjnych. Podstawowy ECONOMY (105 kanałów, 55 HD, 4K) kosztuje od teraz 40 złotych miesięcznie, natomiast HIWAY (160 kanałów, 91 HD, 4K) 60 złotych miesięcznie. W obu dostępny będzie program FunBox nadawany w jakości 4K.

Źródło: informacja prasowa