światło ulica prędkość speed światłowód
fot. Pexels

INEA znowu pozamiatała: przyspieszyła blisko 100 tys. klientom internet do 1 Gbit/s całkowicie za darmo!

INEA nie przestaje (pozytywnie) zaskakiwać. Tym razem jednak dosłownie pozamiatała, ponieważ całkowicie za darmo przyspieszyła blisko 100 tys. klientom internet światłowodowy do prędkości 1 Gbit/s. Użytkowników niewątpliwie ucieszy taki prezent na święta.

INEA jest wyjątkowo aktywna od jakiegoś czasu. W ciągu kilku tygodni wprowadziła bowiem mnóstwo nowości i atrakcyjnych ofert. Prawdopodobnie dzięki takim posunięciom chce być postrzegana jako lider i najprzyjaźniejszy klientowi operator na rynku internetu światłowodowego, chociaż swoim zasięgiem obejmuje jedynie Wielkopolskę. Strategia ta niewątpliwie przysporzy jej niemało popularności, a już w szczególności ten gest.

INEA poinformowała bowiem, że od dzisiaj, tj. 19 grudnia 2018 roku, całkowicie za darmo przyspieszyła internet światłowodowy blisko 100 tys. klientom do prędkości 1 Gbit/s. Co więcej, taki transfer użytkownicy będą mogli uzyskać zarówno przy pobieraniu, jak i wysyłaniu plików, ponieważ operator wykorzystuje łącza symetryczne. W tym miejscu warto dodać, że jest to u niego standardem również przy niższych prędkościach.

Klienci INEA nie muszą nic robić, aby zacząć korzystać ze znacznie szybszego internetu światłowodowego, tzn. nie muszą podpisywać żadnych aneksów do umów. Operator zdecydował się na taki krok z okazji zbliżającej się premiery animacji „Ralph Demolka w internecie”, która trafi do kin 11 stycznia 2019 roku.

Niestety, klienci INEA będą mogli korzystać z bezpłatnie przyspieszonego internetu światłowodowego tylko do końca stycznia 2019 roku. Na miejscu abonentów tego operatora nie miałbym jednak do niego żadnych pretensji o to, że promocyjne warunki są ograniczone czasowo, ponieważ jego inicjatywa i tak jest świetnym gestem – żaden konkurent na coś podobnego nigdy się nie zdecydował.

Przy okazji warto też przypomnieć o promocji INEA, w ramach której można wykupić dostęp do internetu światłowodowego (na łączach symetrycznych) bez konieczności podpisywania umowy na czas określony, a do tego w niższej niż standardowo cenie. Więcej szczegółów na jej temat znajdziecie w podlinkowanym poniżej artykule.

Polecamy również:

Mega promocja: światłowód symetryczny 1 Gbit/s w INEA bez umowy na czas określony w dobrej cenie

Źródło: informacja prasowa