INEA światłowód (fot. INEA)

INEA wprowadza symetryczne łącze dla wszystkich klientów internetu światłowodowego

Miesiąc temu INEA, jako pierwszy dostawca internetu w Polsce, wprowadziła do swojej oferty internet światłowdowy do 10 Gbit/s z łączami symetrycznymi w technologii Fiber-To-The-Home. Dziś to rozwiązanie zostało udostępnione wszystkim pozostałym klientom, korzystającym z FTTH.

Łącze symetryczne ma tę niezaprzeczalną zaletę, że obsługuje takie same prędkości w obu kierunkach. Jeśli więc klient INEA, korzystający z internetu światłowodowego w technologii FTTH, do tej pory tylko pobierał dane z prędkością – na przykład – do 100 Mbit/s, to od teraz z taką samą prędkością może też je wysyłać.

Zmiany dotyczą wszystkich pięciu pakietów z oferty INEA, tj. 100 Mbit/s, 300 Mbit/s, 600 Mbit/s, 1 Gbit/s i 10 Gbit/s. Obecnym klientom dostawca automatycznie, zupełnie bezpłatnie, wyrówna oba parametry – mowa tu o ponad 90 tysiącach użytkowników w całej Wielkopolsce, korzystających z internetu światłowodowego w technologii FTTH.

Wiemy, że dla wielu naszych klientów wysyłanie plików jest równie ważne, jak ich pobieranie. Jeśli technologia coś umożliwia, to my chcemy to udostępniać naszym klientom i stąd pomysł na tę zmianę – Michał Bartkowiak Chief Operating Officer INEA

Od teraz INEA będzie oferowała wyłącznie symetryczne łącza w przypadku internetu światłowodowego w technologii FTTH. Mowa tu także o nowych, które w 2019 roku mają zostać położone poza Wielkopolską, w województwach takich, jak mazowieckie, lubelskie czy kujawsko-pomorskie.

Źródło: informacja prasowa