(fot. pixabay.com)

iMac jako jedna tafla szkła? Apple może jeszcze zaskoczyć

Komputery Apple znów zaczną zachwycać wzornictwem? Niewykluczone, że tak. W Cupertino mają ciekawy pomysł na wygląd nowego iMaca.

Reklama

iMac stał się nudny i przestarzały

Pod koniec minionego tygodnia minęło 36 lat od prezentacji pierwszego Macintosha. W 1984 roku Steve Jobs przedstawił rewolucyjne urządzenie, które jak najbardziej zmieniło rynek komputerowy. Mimo zaporowej ceny, firma nie mogła narzekać na brak zainteresowania. Domowi użytkownicy pokochali Maca, chwaląc go za design, możliwości oraz intuicyjną obsługę.

Reklama

Wiele kolejnych komputerów Apple zostało przyjętych równie ciepło. Często to właśnie one wyznaczały trendy i trzeba przyznać, że pod względem wizualnym prezentowały się lepiej od konkurencji. Posiadanie Maca stało się modne, a sam sprzęt nie był postrzegany wyłącznie jako nudna i niezbyt estetyczna maszyna do pracy.

(fot. Patently Apple)

W ciągu ostatnich lat coś się jednak zmieniło. Owszem, nowy iMac to wciąż świetne i wydajne urządzenie, ale wizualnie już przestarzałe. Apple dawno nie wprowadziło większych zmian we wzornictwie. W oczy rzucają się chociażby szerokie ramki. Podejście firmy sprawia, że na tle przykładowo Microsoft Surface Studio, współczesny iMac prezentuje się jak komputer sprzed kilku dobrych lat.

Apple najwyższy czas na rewolucję!

Komputery z logiem nadgryzionego jabłka sprzedają się dobrze, ale coraz rzadziej zwracają uwagę zastosowanym wzornictwem. Klienci decydują się na zakup ze względu na zainstalowany system operacyjny, dostępne oprogramowanie, wygodną współpracę z innymi urządzeniami Apple czy zazwyczaj bezproblemową i stabilną pracę.

Możliwe, że niebawem się to zmieni i do listy zalet powróci wyjątkowy wygląd. Apple złożyło patent, który opisuje nowego iMaca. Miałby on być wykonany z jednej, zakrzywionej tafli szkła. „Wnętrzności” byłyby umieszczone z tyłu za ekranem razem ze złączami. Co ciekawe, klawiatura i touchpad pokazane są jako zintegrowana część całego komputera, a nie jako oddzielne elementy, tak jak w aktualnych iMacach. Patent sugeruje jednak możliwość ich odłączona.

(fot. Patently Apple)

Apple ma jeszcze inny pomysł na wykorzystanie nowego urządzenia. Mogłoby ono służyć jako stacja dokująca dla MacBooka. Wówczas obraz byłby wyświetlany na ekranie iMaca. Z kolei klawiatura przechodziłaby przez otwór umieszczony na dole.

Niestety obecnie mamy do czynienia tylko z patentem. Nie wiemy, czy w Apple faktycznie trwają prace nad tak znaczącym odświeżeniem wyglądu iMaca. Pozostaje mieć nadzieję, że jednak tak – jak już wcześniej wspomniałem, najwyższy czas na zmiany. Konkurencja już odskoczyła i nie zamierza zwalniać tempa.

Polecamy również:

Moralność Kalego w Cupertino: ręce precz od naszego Lightning!

źródło: The Verge, Patently Apple

 1. „Apple może jeszcze zaskoczyć…” ceną z pewnością. Zagięty ekran będzie idealnym pretekstem to wywindowania ceny na jeszcze bardziej absurdalny poziom.

  1. Nudne się to robi. Za nowego macbooka 16 zażyczyli sobie dużo? Nie, a jeśli masz inne zdanie to porównaj sobie ceny konkurencji i co ona oferuje w jakich kwotach. Tylko błagam nie wyskoczcie mi zaraz z propozycjami ważącymi 3,5kg.

   1. Przykład z brzegu… upgrade dysku w MBP13 ze 128GB na 1TB (SSD 3200/2200 MB/s) wymaga dopłaty 3000 zł, a zupełnie nowy 1TB SSD M.2 NVMe zapewniajacy takie same transfery to wydatek rzędu 600-700 zł. Za 1300 zł można już mieć dysk 5000/4400 MB/s. Tyle w temacie.

     1. Nie, nie chcę mi się w nic bawić. Wystarczyło mi parę opinii użytkowników MBA, którzy kupując i tak drogi model bazowy stwierdzili, że nie nadaje on się do niczego poza netem i czego się próbuje bardziej zaawansowanego zrobić to zaczynają się problemy. A doposażając Maca wychodzimy w kwoty, które przestają być śmieszne. Nie zamierzam bić gównoburzy, chcesz to sobie zachwalaj Apple, Twoja sprawa. Ja już ich ekosystemem opuściłem, sprzedałem wszystkie ich 4 urządzenia jakie miałem i jest mi od razu lepiej.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama