Max w Play
Max w Play (źródło: Play)

„Stare” HBO Max to teraz po prostu Max. Jak wyglądają ceny w Play?

Serwis HBO Max dotknął rebranding. Teraz ta usługa VOD nazywa się Max i od 11 czerwca oficjalnie działa w Polsce. W związku z tym pojawiły się pytania pokroju: co się zmienia, jeśli opłacam HBO Max razem z rachunkiem w Play? Fioletowy operator odpowiada.

HBO Max już w Polsce

Nie ma już HBO Max. Za to jest platforma Max, która została uruchomiona w miejsce starego serwisu i działa w Polsce od 11 czerwca 2024 roku. Przy okazji osoby opłacające usługę mogą zdecydować, z jakiego pakietu chcą od teraz korzystać i – przede wszystkim – ile za niego płacić.

Serwis oferuje różne wersje abonamentu, z czego najtańszy kosztuje 19,99 złotych miesięcznie. W najlepszej sytuacji są ci, którzy subskrybują dostęp do zasobów platformy nieprzerwanie od czasów HBO GO – mogą oglądać treści w 4K i kanały TVN oraz HBO (1, 2 i 3). Nowi i powracający użytkownicy mają gorzej, bo aktualny pakiet Podstawowy oferuje już obraz tylko w Full HD i możliwość odtwarzania treści co najwyżej na dwóch urządzeniach jednocześnie. No i reklamy.

Co, jeśli subskrybuję HBO Max w Play?

Klienci subskrybujący HBO Max dzięki operatorowi Play mogą skorzystać z podobnych warunków jak inni użytkownicy opłacający VOD razem z rachunkiem operatora (jak na przykład w Vectrze). Mianowicie, tacy klienci Fioletowych otrzymali dostęp do Pakietu Max Premium. Będzie on dostępny do końca okresu zobowiązania. Później zostaną „poczęstowani” usługą o przydługiej nazwie Pakiet HBO z HBO Max na Kanały HBO z Dostępem do Max Standardowy.

Taka zmiana będzie zawsze poprzedzona komunikacją do abonenta i nie będzie wymagała od niego żadnej aktywności. Oznacza to więc właściwie jedno: zejście z pakietu Premium na niższy. Jeśli ktoś będzie chciał utrzymać aktualną jakość usług, będzie musiał dopłacić do droższej wersji.

Ile kosztuje Max w Play?

Dla nowych użytkowników przygotowano usługi w trzech wariantach:

  • Dostęp do Max Podstawowy w cenie 20 złotych miesięcznie bez zobowiązań (15 punktów w ofercie Telewizji Nowej Generacji);
  • Kanały HBO z Dostępem do Max Standardowy w cenie 30 złotych miesięcznie bez zobowiązań (25 punktów w ofercie Telewizji Nowej Generacji);
  • Kanały HBO z dostępem do Max Premium w cenie 50 złotych miesięcznie bez zobowiązań (40 punktów w ofercie Telewizji Nowej Generacji).

Poniżej macie tabelkę przedstawiającą kluczowe różnice pomiędzy różnymi pakietami platformy Max.

 Pakiet Podstawowy MaxPakiet Standardowy MaxPakiet Premium Max
Biblioteka treści na żądanieTAKTAKTAK
Kanały: HBO, HBO2, HBO3NIETAKTAK
ReklamyTAKNIENIE
Liczba jednoczesnych dostępów224
Jakość wideoFull HDFull HDFull HD
wybrane treści w 4K
Możliwość pobierania na urządzenia mobilneXDo 30 tytułówDo 100 tytułów

Przy okazji warto wspomnieć, że strona główna Play doczekała się wizualnego odświeżenia. Zmiany są na Plus! (hehe)