pko bp iko asystent głosowy grafika
Źródło: PKO BP

Posiadasz aplikację IKO? Sprawdź, co potrafi nowy asystent głosowy

Jeżeli jesteście klientami PKO Banku Polskiego i staracie się być na bieżąco z nowymi rozwiązaniami technologicznymi, z pewnością korzystacie z aplikacji bankowej IKO. Ta właśnie zyskała nową, całkiem ciekawą funkcję.

Kontrola finansów z IKO jeszcze prostsza

Od dziś Asystent głosowy IKO pomoże wam z analizą i kontrolą waszych wydatków. Swoje płatności kartą możecie podsumować w 6 kategoriach (Zakupy, Usługi, Rozrywka, Transport, Podróże, Zdrowie i Uroda) oraz 29 podkategoriach. Jeżeli chcecie dowiedzieć się ile ostatnio ubyło z waszego konta w danej sekcji wystarczy uruchomić Asystenta i zapytać „Ile wydaję na Zdrowie i Urodę?” lub bardziej szczegółowo np. „Ile wydałem na kosmetyki?”. Wydatki w poszczególnych kategoriach i podkategoriach zostają podsumowane zarówno w formie graficznej (wykresy słupkowe), jak i w formie tekstowo-głosowej z pomocą Asystenta.

pko bp asystent głosowy wykres grafika
Źródło: PKO BP
Teraz nasi klienci mogą jeszcze lepiej przeanalizować w IKO płatności kartą – wystarczy, że zapytają, a Asystent głosowy pokaże im w aplikacji dokładny podział płatności kartą na poszczególne kategorie i podkategorie. To rozwiązanie, które na pewno przyda się w obecnych czasach i ułatwi kontrolę oraz planowanie domowego budżetu. Rozwijamy Asystenta głosowego IKO, by praktycznie wspierał klientów PKO Banku Polskiego w ich codziennym życiu, w łatwym, szybkim i bezpiecznym załatwianiu ich finansowych spraw i sprawnym zarządzaniu pieniędzmi Dawid Kin, dyrektor Biura Rozwoju Sztucznej Inteligencji

Analiza płatności z Asystentem głosowym

Aby zobaczyć pogrupowane płatności według kategorii możecie w dwóch słowach zapytać Asystenta „Ile wydałem?” (pisemnie lub za pomocą głosu), następnie przejść do opcji „Analiza płatności kartą z podziałem na kategorie”, wybrać „Ogólny” rodzaj analizy, a następnie podać z jakiego okresu chcemy zbadać nasze wydatki.

W celu bardziej szczegółowej analizy należy wrócić się do „Analizy płatności kartą” oraz zdecydować się na „Szczegółowa” i wybrać interesujący nas zakres czasowy. Jeżeli chcecie wykorzystać do tego Asystenta, wystarczy zadać mu pytanie np. „Ile wydałem na odzież przez ostatnie dwa miesiące?”

Do sprawdzenia, jak sprawuje się działający od sierpnia 2020 roku Asystent głosowy w IKO nie musicie instalować żadnych dodatkowych aplikacji – wystarczy, że klikniecie w animowaną ikonę chmury w prawym górnym rogu ekranu, obok ikony dzwonka powiadomień. Ja już wiem, że przez ostatnie 3 miesiące sporo wydałem na paliwo, ale nie powiedziałbym, że to wina złego zarządzania finansami…