Hyper Scape

„Wszyscy mają battle royale, mam i ja!” Ubisoft prezentuje Hyper Scape

Kilka lat temu każdy duży wydawca chciał mieć w portfolio grę MOBA — League of Legends, Dota 2, Smite czy chociażby Heroes of the Storm. Później wszyscy chcieli mieć swoją własną grę karcianą, tu wymienić mogę m.in. Hearthstone, Legends of Runeterra, Artifact czy Gwint. Teraz zaś trwa moda na gry battle royale — Ubisoft dołącza więc do tego ostatniego wyścigu wraz ze swoim Hyper Scape.

Hyper Scape – czyli nowa gra battle royale na rynku

Akcja Hyper Scape dzieje się w 2054 roku, w wirtualnym mieście Neo-Arcadia, gdzie nawet 100 śmiałków zawalczy o wygraną. Twórcy podkreślają, że Hyper Scape oferuje wiele innowacyjnych – jak na gatunek battle royale – mechanik, a także sama jakość produkcyjna stoi na wysokim poziomie. I pierwszy zwiastun zdaje się to potwierdzać.

https://www.youtube.com/watch?v=HnK6FrQkFDo&feature=youtu.be

Ważnym elementem Hyper Scape jest wspomniane wirtualne miasto, które kryje w sobie nie tylko wiele różnorodnych przedmiotów, ale i mechanikę „rozpadu” miasta, która ma mieć realny wpływ na całą rozgrywkę. Co nie powinno nikogo dziwić, gra będzie udostępniona w modelu free-to-play z opcjonalną przepustką sezonową.

Co ciekawe, Hyper Scape oferuje specjalne narzędzie Hyper Scape Crowncast, które może pozwolić widzom na Twitchu realnie wpłynąć na rozgrywkę oglądanego streamera. Brzmi to… intrygująco.

Murowany hit?

Powiem wprost — Hyper Scape nie wygląda jakoś szczególnie rewolucyjnie na pierwszych materiał, co jednak nie zmienia faktu, że może być to bardzo dobry przedstawiciel gatunku battle royale. Wszystkie zaprezentowane elementy gry wyglądają na przemyślane, a i to, że za Hyper Scape stoi duży producent, taki jak Ubisoft, napawa dodatkowym optymizmem.

Pytanie tylko, czy Hyper Scape nie spóźnił się nieco na „imprezę”, bo takie gry, jak Fortnite, Apex Legends czy PUBG, są na rynku od dość długiego czasu i zdaje się, że gracze są już powoli znudzeni całym gatunkiem battle royale — a przynajmniej jest on mniej popularny niż kiedyś. Choć warto zaznaczyć, że nowe gry z tego gatunku nadal powstają — kilka dni temu zapowiedziano nawet… Worms w formule battle royale!

Czy najnowsza gra Ubisoftu warta jest naszej uwagi? Tego dowiemy się z zagranicznych mediów, bo test techniczny Hyper Scape ominie polskich graczy. A szkoda. Niemniej i tak trzymam kciuki za ten tytuł i życzę powodzenia na rynku… to dopiero istny battle royale dla twórców i ich gier!