EA Play

EA Play 2020 – podsumowanie krótkiej, ale obfitej w ogłoszenia konferencji

Tegoroczne EA Play odbyło się dziś w nocy i nie trwało zbyt długo, bo zaledwie 50 minut, ale moim zdaniem dostarczyło fanom Electronic Arts całkiem sporo nowych informacji na temat nadchodzących gier. Co dokładnie pokazano i zapowiedziano?

Apex Legends na Nintendo Switch!

Na to z pewnością czekało wielu graczy — w tym i ja. Cieszące się ogromnym zainteresowaniem Apex Legends już tej jesieni pojawi się na konsoli Nintendo Switch. Idąc śladem Fortnite, również i Apex Legends dostanie crossplay pomiędzy wszystkimi platformami.

Czekamy więc jeszcze na premierę wersji mobilnej na Androida i iOS!

The Sims 4 trafiło na Steam

Najnowsze Simsy nadal mają się dobrze — nawet tych 6 lat po swojej premierze. Gra ciągle dostaje dodatki i nie zapowiada się, by coś się w tym temacie miało zmienić w najbliższym czasie. Na EA Play 2020 poinformowano, że The Sims (nareszcie!) pojawi się na platformie Steam.

Co najlepsze gra już pojawiła się na Steam i jest tam do kupienia z 50% rabatem.

It Takes Two — nowa gra twórcy A Way Out

Na prezentacje tej gry czekałem najbardziej… i chyba najbardziej się zawiodłem. Nie mogę odmówić Josefowi Faresowi charyzmy i dobrego prezentowania się przed kamerą, ale nie ukrywam, że bardziej oczekiwałem dłuższego zapisu z rozgrywki z nowej gry twórców A Way Out.

Dostałem bardzo fajnie nakręcony filmik… ale bardziej o samym autorze niż o samej grze. Niezmiennie jednak na It Takes Two czekam chyba najbardziej ze wszystkich zapowiedzianych gier EA.

Lost in Random — halo, Tim Burton? Ktoś ci ukradł styl graficzny

Niezapowiadaną nigdzie wcześniej grą jest Lost in Random, czyli bardzo ciekawie wyglądająca mroczna przygodówka od firmy Zoink! Gra już w przyszłym roku pojawi się na konsolach i PC i myślę, że fani tego typu produkcji już teraz zacierają ręce.

Rocket Arena pokazana na EA Play

Nie wiem czemu, ale Rocket Arena ze wszystkich gier zaprezentowanych na EA Play 2020 zaciekawiło mnie najmniej. Nowa gra Final Strike Games to sieciowy shooter z cross-playem (za to zawsze plus), w którym cała rozgrywka – jak możecie się domyślić – polega na walce rakietami. Na zwiastunie wygląda to całkiem ciekawie i efektownie… ale i tak nie czuję jakiegoś wielkiego „hajpu” na ten tytuł.

Zapis rozgrywki z Star Wars: Squadrons

Jestem dość umiarkowanym fanem Gwiezdnych Wojen, ale przyznać muszę, że Star Wars: Squadrons mnie zainteresowało. Pokazany na EA Play 2020 zwiastun z fragmentami rozgrywki wygląda bardzo obiecująco i myślę, że może być to nieoczekiwanie jedna z najlepszych i najciekawszych gier z uniwersum Star Wars od lat.

Może więc pora w końcu zaopatrzyć się w PlayStation VR i zasiąść za kokpitem jakiegoś myśliwca? Przypominam, że Star Wars: Squadrons pojawi się już w październiku tego roku na PC, PlayStation 4 i Xbox One.

Nowa FIFA i Madden

A to dopiero zaskoczenie! W tym roku na PlayStation 5 i Xbox Series X (a także na PC, PS4, X1 i pewnie jeszcze Nintendo Switch) zadebiutuje FIFA 21 i Madden 21. Na nowej generacji ma być… ładniej — chyba każdy się tego spodziewał i nie ma co się tutaj rozpisywać.

EA + konsole nowej generacji

Na EA Play 2020 pojawiła się również bardzo szybka i dość enigmatyczna wstawka w której „Elektronicy” pokazali, co przygotowują na kolejną generację konsol. Na pierwszy rzut oka nie jest to nic szczególnie ciekawego, ale prawdopodobnie w zwiastunie pojawiło się kilka przebitek ze zbliżającego się Dragon Age 4 czy nowego Battlefielda.

Skate 4 zapowiedziany!!!

A na koniec pora na największe zaskoczenie całej konferencji EA Play 2020 — zapowiedź Skate 4! Gra na razie jest na bardzo wczesnym etapie produkcji i nie znamy zbyt wielu szczegółów, ale hej!, Skate 4 oficjalnie powstaje! Tyle musi nam wystarczyć — i tak pora otwierać szampana!

I to tak na dobrą sprawę tyle. Ja sam raczej tegoroczne EA Play zaliczę do udanych, chociażby przez wzgląd na samego Skate 4 ;)

A co Wam z całej prezentacji EA Play 2020 podobało się najbardziej… i dlaczego Skate 4? Dajcie znać w komentarzach!