Huawei pochwalił się wynikami finansowymi. Firma jest w świetnej formie

Jeśli ktoś liczył, że działania Donalda Trumpa znacząco wpłyną na kondycję Huawei, to cóż, najnowszy raport finansowy udowadnia, że firma ma się świetnie.

Huawei idzie do przodu i nie zamierza odpuszczać

Chińczycy mają duże powody do świętowania. Jak wynika z udostępnionego raportu finansowego, Huawei w trzech pierwszych kwartałach 2019 roku wygenerował przychody w wysokości 87,5 miliarda dolarów. Trzeba przyznać, że imponującą suma, która oznacza wzrost o 24,4% rok do roku.

Reklama

Mimo licznych problemów, sprzedaż smartfonów Huawei okazała się bardzo dobra. Producent w ciągu trzech kwartałów dostarczył 185 mln sztuk, co stanowi wzrost o 26% rok do roku. Nawet jeśli zainteresowanie w Europie zaczęło spadać, to trzeba pamiętać o ogromnym rynku chińskim – Huawei Mate 30 i Mate 30 Pro w Państwie Środka osiągnęły milion sprzedanych sztuk w trzy godziny. Pozostałe modele również cieszą się dużym zainteresowaniem.

Nie tylko smartfony

Huawei odnotował wzrosty również w innych kategoriach sprzętu skierowanego na rynek konsumencki. Firma informuje, że jest zadowolona z wyników działu komputerów osobistych, tabletów, inteligentnych głośników i urządzeń do noszenia.

Huawei nie ogląda się na Google i mocno stawia na rozwój AppGallery

Ekosystem Huawei Mobile Services także szybko się rozwija, obejmując obecnie ponad 170 krajów i regionów. Przyciągnął on ponad 1,07 miliona zarejestrowanych programistów na całym świecie. Co więcej, przyszłość pod tym względem wiernych deweloperów zapowiada się jeszcze lepiej – Huawei stawia na rozwój własnego sklepu z aplikacjami AppGallery.

Działania Huawei w branży operatorskiej przyśpieszają komercyjne wdrożenie sieci 5G w wielu regionach na całym świecie. Do tej pory Chińczycy zawarli ponad 60 umów handlowych na 5G z wiodącymi światowymi firmami i wysłali ponad 400 tys. aktywnych anten MIMO 5G na rynki globalne.

Przyszłość może być jeszcze lepsza

Warto jeszcze dodać, że do końca trzeciego kwartału 2019 roku ponad 700 miast i 228 firm z listy Fortune Global 500 wybrało Huaweia jako partnera do transformacji cyfrowej. Rośnie również liczba innych klientów biznesowych, użytkowników platformy Huawei Horizon, a firma inwestuje w usługi chmurowe.

Najbliższe lata mogą być dla Huawei jeszcze lepsze. Firma stawia na rozwój w wielu dziedzinach, starając się dotrzeć do jak największej grupy klientów, zarówno zwykłych użytkowników, jak i firm. Pozwala to na zachowanie świetnych wyników finansowych, nawet mimo licznych problemów na wybranych rynkach.

Polecamy także:

Nowy smartfon Huawei może zaoferować coś, czego nie ma żaden inny na rynku

źródło: Huawei, Android Central