Aktualizacja dla Huawei Watch GT 2 przynosi garść ważnych nowości

Od początku swojej przygody na rynku Huawei Watch GT otrzymał bardzo dużo aktualizacji (jedna z nich wprowadziła oczekiwaną funkcję ciągłego wyświetlania godziny na ekranie). Niedawno do sprzedaży trafił nowy model, Huawei Watch GT 2, i najwyraźniej on także będzie regularnie wspierany, ponieważ właśnie dostał pierwszą, całkiem sporą aktualizację, która przynosi ważne nowości.

Huawei Watch GT na start oferował ograniczoną funkcjonalność, jednak Huawei regularnie ją rozszerzał za pomocą kolejnych aktualizacji. Dzięki temu smartwach stał się solidną podstawą dla Huawei Watch GT 2, lecz i on nie jest doskonały już po wyjęciu z pudełka – wciąż są elementy, które można poprawić.

Istotna aktualizacja dla Huawei Watch GT 2

Aktualizacje dla smartwatchy Huawei zwykle nie ważyły zbyt wiele. Ta dla Huawei Watch GT 2 jest dość spora, bowiem jej waga przekracza 10 MB – to naprawdę dużo. Jest ona jednak uzasadniona, ponieważ update przynosi trzy bardzo istotne nowości.

Pierwszą jest funkcja szybkiego parowania ze słuchawkami Huawei FreeBuds 3, które w Polsce trafią do sprzedaży 22 listopada 2019 roku i mają kosztować 699 złotych. Dzięki ich połączeniu z zegarkiem, będzie można słuchać muzyki bez konieczności noszenia ze sobą smartfona, bowiem Huawei Watch GT 2 oferuje przestrzeń do wgrania nawet 500 piosenek. Inne słuchawki oczywiście też można sparować, ale trwa to nieco dłużej.

Po aktualizacji do wersji 1.0.2.28 smartwatch może również informować o przychodzącym połączeniu i nowych powiadomieniach za pomocą alertów dźwiękowych, podczas gdy do tej pory była to wyłącznie wibracja. Szczerze mówiąc, jestem zaskoczony, że wcześniej nie było takiej opcji, podczas gdy wydawała się ona „oczywistą oczywistością”. Fajnie, że Huawei ją dodał.

Trzecią nowością jest zaś możliwość dodawania własnych tarczy do Huawei Watch GT 2 za pomocą funkcji OneHop, ale wymagany jest to tego smartfon z EMUI 10.0 lub nowszym. W Polsce jeszcze żaden nie dostał aktualizacji do tego wydania – aktualnie dostępna jest tylko beta dla flagowców z serii P30 i urządzeń z linii Mate 20, na wersję stabilną czekamy.

Co ciekawe, jak zauważa niemiecki serwis Huawei.Blog, według oficjalnej specyfikacji tylko chińska wersja Huawei Watch GT 2 ma moduł NFC. Mimo to, Mate 20 Pro z betą EMUI 10 redaktora portalu źródłowego wykrywa ten smartwatch za pośrednictwem NFC, więc funkcja OneHop najwyraźniej zadziała także w Europie. U naszego Czytelnika Piotra również to się udało, czyli coś faktycznie jest na rzeczy.

Aktualizacja oprogramowania do wersji 1.0.2.28 dla Huawei Watch GT 2 (źródło: Huawei.Blog)

To zdecydowanie bardzo istotna aktualizacja dla Huawei Watch GT 2, szczególnie jeśli posiadacie smartfon Huawei, który otrzyma aktualizację do EMUI 10 i być może zakupicie słuchawki Huawei FreeBuds 3. A jeżeli nawet nie, to z pewnością przyda Wam się funkcja powiadomień dźwiękowych o przychodzących połączeniach i nowych zdarzeniach w aplikacjach.

Nie można też oczywiście zapominać, że wersja 1.0.2.28 poprawia przy okazji działanie i naprawia niektóre błędy w Huawei Watch GT 2 (m.in. zwiększa dokładność monitorowania pracy serca podczas ćwiczeń), dzięki czemu korzystanie ze smartwatcha będzie przyjemniejsze.

Recenzja Huawei Watch GT 2

Huawei Watch GT2 – recenzja jednego z najlepszych smartwatchy na rynku

Dzięki Piotr za info!