Huawei sprzedał już ponad 9 milionów egzemplarzy P9 na całym świecie | Tabletowo.pl

Huawei sprzedał już ponad 9 milionów egzemplarzy P9 na całym świecie

Dołącz do dyskusji 0

Huawei ma chrapkę, aby w ciągu najbliższych dwóch lat prześcignąć Apple pod względem liczby sprzedawanych smartfonów, a do 2021 roku pokonać również Samsunga i stać się absolutnym liderem w tej materii. Chiński gigant na pewno ma na to szanse, ponieważ coraz więcej osób wybiera jego propozycje (zapewne większość z Was zna kogoś, kto ma telefon z logo Huawei lub Honor na obudowie lub nawet osobiście z takiego korzystacie na codzień – a to już o czymś świadczy). Sam tegoroczny flagowiec koncernu także sprzedaje się świetnie.

Huawei P9 od momentu debiutu rozszedł się już w ponad 9 milionach egzemplarzy. To naprawdę świetny wynik – zwłaszcza, gdy przypomnimy sobie, że jeszcze dwa miesiące było to 6 milionów. Oznacza to, że tylko w ciągu dwóch miesięcy klienci dokupili aż 3 miliony sztuk, co daje średnio 50 tysięcy sprzedanych smartfonów każdego dnia!

Przy takim tempie, Huawei nie powinien mieć problemu, aby „dobić” do końca roku do 10 milionów. Kto wie, może uda mu się nawet sprzedać łącznie 11 milionów, ponieważ przed nami święta, a to zazwyczaj najlepszy okres dla producentów. W dodatku Huawei P9 dostępny jest teraz również w czerwonej i niebieskiej wersji kolorystycznej (tę ostatnią można kupić także w Polsce), więc pokusa jest większa.

Dzięki znakomitym wynikom sprzedażowym, Huawei P9 dołącza do elitarnego grona bestsellerów Huawei, w którym znajdują się już m.in. Huawei P8 Lite oraz Honor 5X. Ciekawe, który model będzie następny. Jak myślicie?

Polecamy również:Recenzja Huawei P9

Źródło: Playfuldroid! przez gsmManiaK

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona