Huawei chce w dwa lata pokonać Apple i zostać drugim producentem smartfonów na świecie

Richard Yu, prezes grupy biznesowej Huawei, powiedział, że firma planuje stać się drugim najważniejszym producentem smartfonów w ciągu najbliższych dwóch lat.

“Zamierzamy pokonać ich (Apple) krok po kroku, innowacją za innowacją. Stworzymy sobie więcej możliwości: dzięki sztucznej inteligencji, rzeczywistości wirtualnej i rozszerzonej.” – mówi Yu.

Huawei jest obecnie trzecim największym producentem smartfonów na świecie, za Apple i królującym w zestawieniach Samsungiem.

Według danych firmy badawczej IDC, Huawei sprzedało 33.6 mln smartfonów w trzecim kwartale 2016 roku, czym zapewniło sobie 9.3 proc. rynku. iPhone’y od Apple kupiło 45.5 mln ludzi, co dało tej firmie 12.5 proc. udziału w globalnej sprzedaży. Samsung jest niekwestionowanym liderem ze swoim 72.5 mln sprzedanych urządzeń i 20-procentowym udziałem w rynku.

W lutym Yu powiedział, że chciałby zaprowadzić firmę na pierwsze miejsce podium w ciągu pięciu lat.

Podczas gdy Samsung traci na wycofaniu Galaxy Note 7 z oferty, a niewielkie zmiany w iPhone’ach 7 i 7 Plus przyczyniają się do pięcioprocentowego spadku sprzedaży smartfonów Apple w porównaniu do Q3 2015, Huawei może sporo zyskać. Na pewno może pomóc w tym premiera nowego smartfonu producenta – Huawei Mate 9.

Jak myślicie, czy Richard Yu jest zbyt wielkim optymistą?

źródło: Android Authority

Komentarze

 • Longmanus

  Detox polecam, jak się takie rzeczy mówi, to znak że nałóg wziął górę ;-), tak – megalomania to też nałóg :-).
  Pan Yu mówi głupoty, why ? – bo ludzie kupują Apple nie dla innowacyjności tylko dla Apple :-), dopóki telefony Apple nie będą odstawać od średniej jak Nokia feature phone od Note 7, oraz będzie ich używał każdy celebryta do selfie, magia Apple będzie działała, a jak na dodatek postarają się z iP 8 tak jak postarać mają /i trochę muszą – 3 lata…/, to znowu zrobią rekordowy kwartał, i nic tego nie zmieni, włącznie z mr. Yu.

  • AS

   To prawda, ale pod względem ilości sprzedanych urządzeń, może wyprzedzić Apple.

   • Longmanus

    True, na licząc na sztuki, oczywiście że tak.

    • Preza

     No ale tu chyba chodzi o sztuki co?

     • Longmanus

      Prawda, w artykule chodzi o sztuki i jeśli chodzi o sztuki to już raz napisałem
      “licząc na sztuki, oczywiście że tak.”

      Ale, sorry – 33.6 mln a 250~500 $ (średnia cena sztuki) vs 45.5 mln a 800~1300 $ (średnia cena sztuki) …, nawet gdyby mieli sprzedaż 1:1 sztukami – to miałem na myśli to że pan Yu “trochę” zaklina rzeczywistość z tym “najważniejszym producentem smartfonów”.
      Samsung też nie pójdzie na spacer – a niech se Huawei posprzedaje…

     • Preza

      Drugi najważniejszy użyte zostało w kontekscie sztuk sprzedanych prawdopodobnie. Także dobrze powiedział lub zostało źle przetłumaczone. Hitler miał lepszy sprzęt, ale ruscy przykryli go ilością i w ostatecznym rozrachunku batiuszka Dżugaszwili okazał sie ważniejszy. Idąc Twoim tokiem rozumowania ejpl jest najważniejszy, bo zgarnia 90% zysków świata mobilnego.

     • Longmanus

      Tak, dokładnie, bardzo daleko mi do iSheep, ale tu akurat robię “ruki po szwam” jak 1 Gwardyjski przed tow. S., przed TimKuk & Co., dlaczego?, bo wcale nie uważam aby najważniejsza była jedna sztuka, najważniejszy imo w tym interesie jest 1 $ (bo w końcu Huawei robi to nie dla narodowej dumy ChRL – żeby każdy człowiek na świecie miał książeczkę przewodniczącego Mao i telefon Huawei), tylko dla pozyskania dularów, a w tą zabawę czy ich lubić czy nie ejpl jak na razie łoji towarzystwo aż wyje.

 • niconozomu

  Przy tej cenie urządzenia to na pewno :D

 • Snap820
  • Longmanus

   Ładne ale imo lipa, biorąc pod uwagę że to twój pierwszy komentarz ever, lipa na bank, wstaw linka lub spadaj plz na apple.com

   • Snap820

    Mi się bardziej spodobał kolor i bez tych znaczków porsche.Tylko dziwne jest to że jest słaba jakość.Poczekamy zobaczymy.

    • Longmanus

     Mnie się podoba z racji amoleda i przeniesienia czytnika na front/home button, ale za 1400 €, nie podoba mi się wcale, ani trochę…

     O ile nie jestem fanem takich podliczeń, to Mate S (Carrera) można kupić za 400 € na Allegro bez zgrzytu, pachnący nowością, legalny i z gwarancją, zastaje jeszcze 800 € na ultrabooka np. Asus UX360CA i 200 dobrą na imprezę po wszystkim, musiał bym mocno na głowę upaść, że by zainwestować 1400 € w ten telefon.

 • Oizo

  Pod warunkiem ze zaloza lepszy aparat i pozbeda sie tej paskudnej nakladki to moze sie skusze kiedys…

  • TheTrojan116

   nie wiem jaki telefon od nich miałeś o ile miałeś ale mi sie z ich nakładki korzysta świetnie aparat tez jest genialny (honor 8)

   • Snap820

    Mam P9 lite i mi się także nakładka bardzo podoba. Zawsze można zainstalować launcher.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona