To pierwsza próbka fotografii wykonanej Huawei P40. Bedzie wojna o tytuł najlepszego smartfona do zdjęć

Chociaż Huawei na chwilę usunęło się w cień, zwłaszcza kiedy światła jupiterów kierowane były wczoraj na nowe Samsungi z serii Galaxy S20, to pojawiają się pojedyncze sygnały dotyczące smartfonu oznaczonego symbolem P40. O możliwościach fotograficznych tego modelu może świadczyć pierwsze zdjęcie wykonane za jego pomocą.

Są dwie wiadomości: dobra i zła. Dobra jest taka, że możemy obejrzeć zdjęcie zrobione Huawei P40Zła jest taka, że jest ono, niestety, skompresowane (czytaj: zniszczone) przez algorytmy sieci społecznościowej.

Zdjęcie pojawiło się w chińskim Weibo, na profilu użytkownika @RODENT950, zajmującego się hobbystycznie przeciekami dotyczącymi nowych smartfonów. Przedstawia rajskiego ptaka sfotografowanego najpewniej przy użyciu trybu portretowego (na co wskazywałoby silne rozmycie tła). Nawet przy tak niskim poziomie szczegółowości, spowodowanym kompresją, można docenić pewien poziom szczegółów. To, co przyciąga uwagę, to całkiem sprawne odcięcie krawędzi obiektu od tła. Nawet cienkie piórka na głowie ptaka są odpowiednio odseparowane.

Zgodnie z uwagami osoby odpowiedzialnej za udostępnienie zdjęcia, Huawei P40 będzie dysponować podwójnym teleobiektywem, a sama fotografia źródłowa miała rozdzielczość 14,8 Mpix.

Oczywiście trzeba też wziąć pod uwagę, że fotografia może wcale nie pochodzić z Huawei P40. W przypadku tego typu przecieków, zawsze warto zachować pewien dystans, który w tutaj jest tym bardziej zalecany, jako że nie jesteśmy w stanie jednoznacznie zweryfikować prawdziwego źródła zdjęcia. 

Co wiemy o możliwościach fotograficznych Huawei P40?

Prawdę mówiąc – niewiele. Dość jasne jest, że P40 otrzyma w spadku po Mate 30 kilka funkcji, w tym szerokokątny sensor Cine Camera, a także czujnik ToF, które będą umożliwiały robienie zdjęć takich jak to powyższe. Mówi się, że Huawei jeszcze bardziej podniesie poprzeczkę, jeśli chodzi o zoom optyczny. Powoli staje się oczywiste, że polem walki dla tegorocznych smartfonów ponownie staną się możliwości fotograficzne. Samsung chwali się stukrotnym przybliżeniem obrazu w nowym Galaxy S20 Ultra 5Gwięc jestem ciekaw, jak zamierza reklamować się Huawei.

Zgodnie ze słowami prezesa Huawei, Yu Chendonga, seria Huawei P40 ma zostać zaprezentowana jeszcze w marcu tego roku. Pierwsze przecieki wymieniają datę 26 marca, choć nie jest ona jeszcze oficjalnie potwierdzona przez producenta. Smartfon trafi przede wszystkim na rynek chiński, ale będzie także dostępny w innych regionach świata.

P.S. Gdybyście byli ciekawi, jakiego ptaka przedstawia zdjęcie, to śpieszę donieść, że to najprawdopodobniej kwezal herbowy, naturalnie zamieszkujący Amerykę Środkową. 

Zapomnijcie o Huawei P40 Pro – Huawei szykuje coś jeszcze lepszego

źródło: Weibo przez gizchina