Huawei P40 Pro w teście audio DxO: bez niespodzianki

Huawei P40 Pro to smartfon, który na chwilę obecną lideruje rankingom DxO w zakresie fotografii wykonywanych aparatem głównym oraz kamerką do selfie. Właśnie przetestowano jego możliwości audio – nie ma mowy o jakiejkolwiek niespodziance.

Reklama

Lepsze wrogiem dobrego, czyli o tym, jak łatwo przekombinować

Najnowsze smartfony Huawei z segmentu flagowców to bardzo interesujące urządzenia o potężnych możliwościach. Nie są to jednak produkty pozbawione wad. Części z nich producent mógł ustrzec się bardzo łatwo – unikając stosowania kontrowersyjnych rozwiązań pod pretekstem pokrycia jak największej powierzchni ekranem dotykowym.

Niestety, chęć zaimponowania marketingowymi sloganami okazała się być silniejsza, co wcale nie spodobało się sympatykom marki. Dodatkowo, konieczne dla uzyskania zamierzonego efektu kompromisy mszczą się na producencie raz po raz. Wynik testu audio przeprowadzonego przez DxO tylko to potwierdza.

Reklama
Huawei P40 Pro

Huawei P40 Pro: świetnie nagrywa, fatalnie odtwarza

W benchmarku audio prowadzonym przez DxO Huawei P40 Pro zajął niechlubne, jak na flagowca, 20. miejsce. Co istotne, wszystko tylko i wyłącznie dlatego, że dzięki systemowi kilku mikrofonów bardzo dobrze radzi sobie z rejestrowaniem dźwięków otoczenia, a przede wszystkim głosu użytkownika.

Huawei P40 Pro

Na osiągnięcia w kwestii odtwarzania, cóż, wypadałoby spuścić zasłonę milczenia. O ile rezygnacja z wyjścia słuchawkowego to ponury standard współczesnych flagowców, tak zdecydowanie się na skorzystanie z pojedynczego, w dodatku średniej jakości głośnika pod pretekstem tego, by maksymalnie zmniejszyć przestrzeń między wyświetlaczem a górną ramką, to bardzo poważny błąd producenta. Huawei P40 Pro gra po prostu źle i nikt ani nic tego nie zmieni.

54 punkty za odtwarzanie i 74 punkty za rejestrowanie dźwięku przełożyły się na finalną notę 59 punktów, co na obecną chwilę daje Huawei P40 Pro niechlubne, 20. miejsce.

Huawei P40 Pro Dxo
fot. DxO

Testy syntetyczne to nie wyrocznia

Co prawda wyniki w testach syntetycznych, przeprowadzanych ściśle z określoną, niedoskonałą procedurą, nie zawsze rzetelnie odzwierciedlają rzeczywiste możliwości danego sprzętu, jednak w przypadku tego smartfona wynik w żadnym wypadku dziwić nie może. Pojedynczy głośnik we flagowym smartfonie to nieporozumienie.

Huawei P40 Pro

Szczegóły testu Huawei P40 Pro oraz dokładny opis poszczególnych parametrów dostępne są na stronie internetowej DxO.