Znamy termin najbliższej konferencji Huawei. Czego możemy się po niej spodziewać?

W mediach społecznościowych pojawiło się zaproszenie, jakie firma Huawei kieruje do swoich sympatyków i wszystkich zainteresowanych. Dotyczy ono konferencji, która będzie transmitowana już wkrótce na YouTubie. Warto obejrzeć, ponieważ z pewnością pojawią się interesujące nowości.

Borderless experience

Borderless experience, co można przetłumaczyć jako doświadczenie bezgraniczności, to hasło, pod którym odbędzie się wspominana prezentacja firmy Huawei. Zaplanowano ją na 24 lutego na godzinę 14:00, a obejrzeć będzie mógł ją każdy, kto tylko posiada dostęp do internetu, gdyż ma być transmitowana poprzez serwis YouTube. Czego zatem można spodziewać się po konferencji w świetle hasła przewodniego? Mam trzy pewniaki.

Reklama

Laptopy z bezramkowymi ekranami

W świetle obowiązujących obecnie postanowień amerykańskiej administracji, firma Huawei nie może współpracować z Google, przez co nowe urządzenia chińskiego producenta nie mają dostępu do usług korporacji z Mountain View. Może jednak współpracować z Microsoftem, co stwarza szansę ku temu, by zwrócić uwagę większej ilości klientów na oferowane laptopy, a nic nie zrobi tego skuteczniej niż prezentacja nowego urządzenia, które wyróżni się spośród istniejących. Czy będzie to notebook z ekranem pozbawionym fizycznych ramek? Biorąc pod uwagę grafikę zapraszającą konferencję, na której znalazł się kontur laptopa, nie można tego wykluczyć.

Urządzenia 5G dla użytkownika domowego

Podczas konferencji zaprezentowane zostaną też rozwiązania dedykowane konsumentom, co w połączeniu z hasłem borderless experience może oznaczać premierę sprzętów dostosowanych do pracy w sieci 5G, które znajdą zastosowanie w gospodarstwach domowych. Mimo szumnych reklam nowych technologii, tych jest mniej niż jak na lekarstwo, na co ostatnio zwrócił uwagę operator sieci T-Mobile. Podczas nadchodzącej konferencji może się to zmienić.

Nowa strategia i… P40 Pro?

Grafika zapraszająca na konferencję zawiera również informację o tym, że podczas niej zaprezentowana zostanie nowa strategia Huawei. Z uwagi na obecną sytuację firmy można się domyślać, że chodzi tutaj o sprzedaż urządzeń, do niedawna wyposażonych w dostęp do usług świadczonych przez Google. Ogłoszeniu nowej strategii może towarzyszyć zapowiedź sprzętów, które będą jej pierwszym ucieleśnieniem. Czy mowa tutaj o smartfonach z rodziny Huawei P40? Istnieje taka możliwość.

Podsumowując, konferencja Huawei z prezentacją nowej strategii i nowych produktów już 24 lutego o 14:00 na YouTube (link tutaj). My będziemy oglądać na pewno!

Źródło: @HuaweiMobile