Huawei rozdaje smartfony. Wystarczy zrzut ekranu Przeglądarki, by powalczyć o P30 Pro

Huawei od dłuższego czasu rozbudowuje i promuje swój ekosystem na rynkach europejskich, przy okazji zastępując usługi Google własnymi odpowiednikami. Po promocjach dotyczących Sklepu z aplikacjami oraz własnej wersji Asystenta, przyszedł czas na nową wersję Przeglądarki internetowej.

Aplikacja Huawei Browser, w polskiej wersji nazwana po prostu „Przeglądarką”, dostępna była w sklepie AppGallery Huawei już od dawna, ale nie w naszym regionie. Przynajmniej na moim telefonie próba pobrania aplikacji kończyła się niepowodzeniem. Wszystko zmieniło się jednak w ciągu ostatnich dni, kiedy to Huawei udostępnił na rynku europejskim nową, dziesiątą wersję swojej przeglądarki stron internetowych. Program stał się w pełni dostępny, a jednocześnie zyskał nowy wygląd i nowe funkcje.

Asystent Huawei już w Polsce. Przy okazji testów możecie wygrać Huawei P30 Pro

Najważniejsze cechy Huawei Browser, które mają ją odróżnić od innych przeglądarek, to, jak deklaruje producent:

  • szybkość działania i wyszukiwania,
  • pełna ochrona prywatności,
  • wsparcie dla trybu ciemnego,
  • integracja z Newsfeed Huawei, znanym nam już z Asystenta Huawei.

Na uwagę zasługuje szczególnie wprowadzenie pełnego trybu ciemnego. W trybie tym dzieje się kilka ciekawych rzeczy. Nie tylko wszystkie strony zmieniają tonację z białej na ciemno-szarą, ale też sam ekran telefonu ulega przyciemnieniu i zredukowaniu jasności. Z takim rozwiązaniem się jeszcze nie spotkałem.

Z okazji premiery nowej wersji Przeglądarki, Huawei ogłosił konkurs, w którym do wygrania jest 15 sztuk telefonów Huawei P30 Pro i jedna sztuka zegarka Huawei Watch GT 2.

Żeby wziąć udział w losowaniu nagród należy, poza spełnieniem kryteriów ogólnych z Regulaminu (typu ukończone 18 lat):

1. Pobrać przeglądarkę Huawei Browser ze strony producenta lub bezpośrednio w AppGallery.

2. Wykonać screenshot potwierdzający pobranie przeglądarki, następnie opublikować go na profilu facebookowym HMS Fans Club (pod ogłoszeniem o konkursie) lub na innych stronach partycypujących w konkursie, wraz z krótką informacją, co Wam się podoba w nowym oprogramowaniu Huawei.

3. Wpis należy oznaczyć tagiem #WinWithHuaweiBrowser.

Konkurs trwa od 6 do 31 grudnia 2019 roku i obejmuje użytkowników z Austrii, Belgii, Bułgarii, Finlandii, Francji, Niemiec, Grecji, Irladnii, Włoch, Polski, Portugalii, Rumunii, Hiszpanii, Szwecji, Turcji oraz Wielkiej Brytanii.

Dziwi trochę, że informacja o konkursie nie została opublikowana na oficjalnych stronach polskiego oddziału Huawei, wyświetlana jest tylko jako reklama na Facebooku, przez co sporo osób może po prostu ją przeoczyć.

Jaka jest Wasza opinia na temat nowej przeglądarki Huawei? Dajcie znać w komentarzach.

Źródło: Huawei, HMS Fans Club