Huawei P30 i Huawei P30 Pro (fot. Huawei)

Huawei P30 nie będzie dostępny w wersji z modemem 5G. Powód jest… oczywisty

Wczoraj Huawei zaprezentował flagowe P30 i P30 Pro, a przy okazji też nowe wersje Watch GT oraz masę innych akcesoriów, w tym inteligentne okulary Eyewear. Producent nie przygotował jednak wersji flagowca z modemem 5G. CEO działu urządzeń konsumenckich, Richard Yu, postanowił wyjaśnić, dlaczego tak postąpiono. Powód jest… oczywisty.

Reklama

„Świat nie jest gotowy na flagowca Huawei z modemem 5G”

Tak, dokładnie takich słów użył CEO. Zdanie to brzmi zarówno odważnie, jak i nieco obcesowo, ale okazuje się, że Richard Yu miał na myśli to, że użytkownicy na razie zwyczajnie nie potrzebują smartfona z modemem 5G. Popyt na urządzenia obsługujące pojawi się dopiero za jakiś czas, aczkolwiek na pewno jeszcze w tym roku, kiedy uruchomione zostaną pierwsze nadajniki 5G (najpierw w Korei Południowej i Stanach Zjednoczonych).

Reklama

W tym miejscu należy mimo wszystko odnotować fakt, że Huawei zaprezentował już smartfon z modemem 5G. Mowa tu oczywiście o składanym Mate X, który zadebiutował dzień przed oficjalnym rozpoczęciem targów MWC 2019 w Barcelonie. Urządzenie trafi jednak do sprzedaży dopiero za kilka miesięcy, w połowie 2019 roku (dokładny termin rynkowej premiery nie jest jeszcze znany).

CEO Richard Yu zdradził przy okazji, że rozważane jest wyposażenie w modem 5G smartfonów z serii Mate 30. Na razie jednak nie doprecyzował, czy całkowicie zastąpi on modem 4G, czy na rynku pojawi się dodatkowy model obsługujący sieć nowej generacji. Poszczególni producenci różnie bowiem podchodzą do tej kwestii – LG postanowiło, że od teraz każdy model z serii V ma mieć na pokładzie modem 5G, podczas gdy Samsung po prostu stworzył Galaxy S10 5G, który różni się od Galaxy S10+ kilkoma elementami (m.in. przekątną ekranu, aparatem głównym i pojemnością baterii).

Z kolei Clement Wong (VP, Global Product Marketing Huawei) powiedział serwisowi CNET, że nie istniały żadne techniczne przeciwwskazania, aby wyposażyć flagowe P30 i P30 Pro w modem 5G, jednak nie zdecydowano się na to, ponieważ nie nadszedł jeszcze odpowiedni czas na taki krok. Jego zdaniem sieć 5G nabierze bowiem na znaczeniu dopiero w przyszłym, 2020 roku.

Źródło: CNET

  1. Nie jest to złe podejście, ale ludzie kupując nowe smartfony powoli zaczynają zwracać uwagę na produkty z obsługą 5g. To jednak inwestycja na kilka lat i każdy by chciał móc obsługiwać najnowszą technologię która może wnieść sporo korzyści.

  2. Proste, skoro mało gdzie jest dostępne 5G to po co kupować najnowsze telefony. Ja czekam ze zmianą swojego, aż w końcu 5G będzie w Polsce. Mam nadzieję, że już w przyszłym roku.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama