Huawei P30 i P30 Pro dostają powiadomienia firm trzecich na wygaszonym ekranie. Wreszcie!

Huawei P30 Pro to rynkowa nowość, która umiejętnie ściągnęła na siebie uwagę wielu osób. Kasia testuje już dla Was to urządzenie, a z jej pierwszymi wrażeniami możecie zapoznać się w tym wpisie. Huawei zaś nie traci czasu i właśnie wdraża pierwszą aktualizację dla swojego flagowca.

Nowe urządzenia od Huawei dostają właśnie oprogramowanie, które producent oznaczył jako 9.1.0.124. Łatka waży całkiem sporo, bo ponad 400 MB i przynosi korekty zauważonych niedociągnięć w oprogramowaniu oraz kluczową nowość, za jaką można uznać możliwość włączenia powiadomień aplikacji innych firm aniżeli Huawei na wygaszonym ekranie w ramach technologii Always on Display. 

Jest to dość istotna aktualizacja, ponieważ wiele konkurencyjnych marek z powodzeniem wspiera tego typu rozwiązania, co zresztą dla użytkowników nowoczesnych smartfonów jest czymś oczywistym. Już dawno skończyły się czasy, kiedy byliśmy uwiązani tylko do rozwiązań danego producenta. Cieszy, że Huawei zdał sobie z tego sprawę, znacząco poszerzając możliwości tego trybu we flagowym Huawei P30 Pro.

Huawei P30 Pro – pierwsze wrażenia. Zdjęcia nocne mają być jeszcze lepsze!

Spodziewamy się, że aktualizacja zostanie niebawem udostępniona na kolejne smartfony, które korzystają z dobrodziejstw ekranu AMOLED. Wydaje się więc, że uaktualnienie dla Huawei P20 Pro oraz Mate 20 Pro jest tylko kwestią czasu. W zauważonych nowościach nie zabrakło też marcowych łatek zabezpieczeń, a także m.in. wyeliminowania zauważonych błędów, w tym tego, który wpływał na klawiaturę SwiftKey oraz buga, który odpowiadał za to, że dźwięk nie synchronizował się z wideo na Instagramie.

źródło: XDA Developers