instagram-logo

Idą zmiany w Instagramie, a wraz z nimi wszechobecne IGTV

Instagram debiutował jako dość proste narzędzie, które oferuje jasno wyznaczone funkcje. Wydawać by się mogło, że to właśnie ta prostota obsługi i jasne reguły gry sprawiły, że aplikacja stała się niezwykle popularna. Z czasem jednak przyszedł czas na rozwój i poszerzanie funkcjonalności o kolejne elementy. Podejrzewam, że najnowszy pomysł twórców średnio przypadnie do gustu części z Was.

Rozchodzi się o wideo IGTV. Instagram zamierza pompować tę funkcję na szeroką skalę. Zgodnie z informacjami serwisu źródłowego, od czwartku, IGTV, czyli oglądanie dłuższych filmów wideo, pojawi się w głównych kanałach użytkowników. Oznacza to, że gdy będziecie przeglądać swojego Instagrama, pojawi się od razu podgląd tej dłuższej treści. Nie udało mi się jednoznacznie ustalić, czy funkcja będzie obowiązkowa czy też będzie można ją w jakiś sposób wyłączyć, aby cieszyć się aplikacją w obecnym kształcie.

Warto zwrócić tu uwagę na pewną ciekawostkę. Instagram nie zawiera publikuje statystyk IGTV. Tym samym, szeroko rozumiana opinia publiczna nie wie, czy ta funkcja jest popularna czy też raczej jest to narzędzie niszowe, o niedużym zasięgu. Taka zagrywka dość jasno sugeruje, że osoby decyzyjne w firmie uznały, że przyszłość ma należeć między innymi do tego typu treści. Na taką zagrywkę zdecydowano się mniej więcej po roku, bowiem format IGTV jest z nami już przez tak długi czas.

Nie jest to zresztą pierwsze działanie powiązane z tą funkcją. Już wcześniej deweloper wyróżniał ten format w eksploratorze treści, można było odnaleźć go także w zakładce Stories. Kończąc, warto też zwrócić uwagę na to, że IGTV pozwala na wideo o maksymalnej długości wynoszącej dziesięć minut, jednak wybrani użytkownicy mogą publikować materiały, które trwają nawet godzinę. To wszystko w serwisie, który zaczynał od charakterystycznych, kwadratowych zdjęć.

Jak podchodzicie do tego typu zmian? Korzystacie już z IGTV na Instagramie? A może uważacie tę funkcję za chybiony pomysł? Dajcie znać w komentarzach ;)

źródło: Variety (2)