Jeżeli naprawdę taką specyfikację będzie mieć Huawei Nova 2, to słabo | Tabletowo.pl

Jeżeli naprawdę taką specyfikację będzie mieć Huawei Nova 2, to słabo

Dołącz do dyskusji 0

Huawei Nova 2 zadebiutuje już w najbliższy piątek, 26 maja. Jakiś czas temu dotarły do nas nieoficjalne informacje na temat specyfikacji tego modelu, jednak teraz mamy dane z bardziej wiarygodnego (aczkolwiek też nie nieomylnego) źródła. Niestety, nie są one zbyt optymistyczne. A przynajmniej nie wszystkie.

Jak donosi GFXBench, Huawei Nova 2 (serwis źródłowy przekonuje, że to właśnie ten smartfon) wyposażono w 5-calowy wyświetlacz o rozdzielczości Full HD (1080×1920; ppi=441), ośmiordzeniowy procesor Kirin 658 2,3 GHz z układem graficznym Mali-T830 MP2, 4GB RAM oraz 64GB pamięci wewnętrznej (najpewniej z możliwością rozszerzenia przy pomocy karty microSD).

GFXBench informuje również o 12 Mpix aparacie głównym. Wiemy, że Huawei Nova 2 ma mieć podwójny, więc możliwe, że oba oczka będą miały taką samą rozdzielczość. A to z kolei oznaczałoby, że jeden sensor jest RGB, a drugi monochromatyczny (jak w Huawei P9 i Honorze 8). Z przodu znaleźć się ma natomiast kamerka 5 Mpix.

Jak podaje GFXBench, Huawei Nova 2 pracować ma pod kontrolą systemu operacyjnego Android 7.0 Nougat z nakładką EMUI (najpewniej w najnowszej wersji, oznaczonej cyferkami 5.1).

Huawei Nova 2 w GFXBench

Jak wspomniałem, nie ma pewności, że przetestowany w GFXBench smartfon to Huawei Nova 2. Szczególnie, że benchmark podaje, iż kamerka na przodzie ma 5 Mpix, a sam producent zapowiada, że ma ona mieć rozdzielczość aż 20 Mpix. Zastanawiający jest również brak NFC. Należy więc do tego przecieku podchodzić dość ostrożnie, choć może się też okazać, że w tabeli są tylko dwa błędy, a reszta się już potwierdzi. Zobaczymy w najbliższy piątek, 26 maja, kiedy urządzenie zadebiutuje oficjalnie (razem z Nova 2 Plus).

*Na zdjęciu tytułowym Huawei Nova (pod linkiem znajdziecie recenzję tego modelu)

Źródło: GFXBench przez The Android Soul

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona