Wybrani użytkownicy smartfonów Huawei dostają w prezencie 50 GB przestrzeni w chmurze - Tabletowo.pl
Ważne

Wybrani użytkownicy smartfonów Huawei dostają w prezencie 50 GB przestrzeni w chmurze

Niedawno Huawei uruchomił swoją autorską chmuręHuawei Mobile Cloud. Producent jednak nie mówił, że będzie obdarowywał swoich klientów prezentami w postaci większej niż standardowa przestrzeni na pliki. A tymczasem tak się właśnie dzieje.

Na wstępie przypomnijmy, że Huawei Mobile Cloud uruchomiono na początku października 2017 roku. W jej ramach każdy użytkownik urządzenia z portfolio Huawei dostaje za darmo do dyspozycji 5 GB przestrzeni w autorskiej chmurze tego producenta. W pierwszej kolejności dostęp do tej usługi mieli dostać właściciele modeli P10, P10 Plus i P10 Lite, ale zgłaszaliście nam, że posiadacze P9 Lite też dołączyli do tego grona.

5 GB to stosunkowo niewiele, ale jednocześnie wystarczająco, aby każdy nowicjusz mógł przekonać się na własnym przykładzie, co to jest i jak działa chmura. Dla wybranych klientów Huawei przygotował jednak niespodziankę w postaci dziesięciokrotnie większej przestrzeni w Huawei Mobile Cloud. Jeden z naszych Czytelników dał nam bowiem cynka, że dostał od producenta do dyspozycji aż 50 GB w jego autorskiej usłudze. Jest tylko jeden haczyk – oferta jest ograniczona czasowo i jest ważna wyłącznie przez trzy miesiące od dnia aktywacji.

Tabletowo.pl Wybrani użytkownicy smartfonów Huawei dostają w prezencie 50 GB przestrzeni w chmurze Android Huawei Promocje Smartfony

Szczerze mówiąc nie wiem, czy na taki bonus może liczyć każdy, czy tylko wybrańcy – nasz Czytelnik jest właścicielem flagowego Huawei P10 i aktywował dodatkowe 50 GB w Ustawieniach chmury na stronie cloud.huawei.com (do zalogowania się niezbędne jest posiadanie Huawei ID). U mnie taka opcja nie jest natomiast dostępna – ja mam standardowe 5 GB.

Tabletowo.pl Wybrani użytkownicy smartfonów Huawei dostają w prezencie 50 GB przestrzeni w chmurze Android Huawei Promocje Smartfony

fot. Tabletowo.pl

Niewykluczone jednak, że jest to celowe działanie Huawei, ponieważ przy okazji wprowadzenia na rynek Huawei Mobile Cloud producent zapowiedział, że począwszy od 2018 roku w ofercie pojawią się także płatne plany, oferujące większą przestrzeń na pliki. Być może Chińczycy w ten sposób zamierzają zachęcać klientów do ich wykupywania – bo kiedy użytkownik za darmo zapełni kilkadziesiąt gigabajtów w chmurze, to będzie o wiele bardziej skory zapłacić, aby nie musieć kasować większości już wyeksportowanych tam plików.

Dzięki Karol za info i screena!

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona