Wybrani użytkownicy smartfonów Huawei dostają w prezencie 50 GB przestrzeni w chmurze | Tabletowo.pl

Wybrani użytkownicy smartfonów Huawei dostają w prezencie 50 GB przestrzeni w chmurze

Dołącz do dyskusji 0

Niedawno Huawei uruchomił swoją autorską chmuręHuawei Mobile Cloud. Producent jednak nie mówił, że będzie obdarowywał swoich klientów prezentami w postaci większej niż standardowa przestrzeni na pliki. A tymczasem tak się właśnie dzieje.

Na wstępie przypomnijmy, że Huawei Mobile Cloud uruchomiono na początku października 2017 roku. W jej ramach każdy użytkownik urządzenia z portfolio Huawei dostaje za darmo do dyspozycji 5 GB przestrzeni w autorskiej chmurze tego producenta. W pierwszej kolejności dostęp do tej usługi mieli dostać właściciele modeli P10, P10 Plus i P10 Lite, ale zgłaszaliście nam, że posiadacze P9 Lite też dołączyli do tego grona.

5 GB to stosunkowo niewiele, ale jednocześnie wystarczająco, aby każdy nowicjusz mógł przekonać się na własnym przykładzie, co to jest i jak działa chmura. Dla wybranych klientów Huawei przygotował jednak niespodziankę w postaci dziesięciokrotnie większej przestrzeni w Huawei Mobile Cloud. Jeden z naszych Czytelników dał nam bowiem cynka, że dostał od producenta do dyspozycji aż 50 GB w jego autorskiej usłudze. Jest tylko jeden haczyk – oferta jest ograniczona czasowo i jest ważna wyłącznie przez trzy miesiące od dnia aktywacji.

Szczerze mówiąc nie wiem, czy na taki bonus może liczyć każdy, czy tylko wybrańcy – nasz Czytelnik jest właścicielem flagowego Huawei P10 i aktywował dodatkowe 50 GB w Ustawieniach chmury na stronie cloud.huawei.com (do zalogowania się niezbędne jest posiadanie Huawei ID). U mnie taka opcja nie jest natomiast dostępna – ja mam standardowe 5 GB.

fot. Tabletowo.pl

Niewykluczone jednak, że jest to celowe działanie Huawei, ponieważ przy okazji wprowadzenia na rynek Huawei Mobile Cloud producent zapowiedział, że począwszy od 2018 roku w ofercie pojawią się także płatne plany, oferujące większą przestrzeń na pliki. Być może Chińczycy w ten sposób zamierzają zachęcać klientów do ich wykupywania – bo kiedy użytkownik za darmo zapełni kilkadziesiąt gigabajtów w chmurze, to będzie o wiele bardziej skory zapłacić, aby nie musieć kasować większości już wyeksportowanych tam plików.

Dzięki Karol za info i screena!

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona