Huawei ma od teraz własną chmurę – Mobile Cloud. Jako pierwsze dostaną do niej dostęp P10, P10 Plus i P10 Lite

Na rynku dostępnych jest wiele usług, pozwalających przechowywać osobiste pliki w tzw. chmurze. Producenci urządzeń mobilnych także tworzą własne rozwiązania, na przykład Apple ma iCloud, Google Dysk, a Microsoft OneDrive. Huawei dołączył właśnie do tego grona ze swoim Mobile Cloud. W pierwszej kolejności dostęp dostaną właściciele P10, P10 Plus i P10 Lite.

Niektórym może się wydawać, że nie ma sensu przechowywać swoich plików w tzw. chmurze, skoro smartfony mają pojemną pamięć wewnętrzną, którą w dodatku można rozszerzyć przy pomocy karty microSD o dużych pojemnościach. Większości taka konfiguracja w zupełności wystarcza i raczej nie myślą o alternatywnych miejscach przechowywania swojego “dobytku”.

Tymczasem naprawdę warto się zainteresować chmurą – z wielu względów. Po pierwsze, jest to wbrew pozorom bardzo wygodne. Dzięki synchronizacji użytkownicy mają dostęp do swoich plików nawet wtedy, kiedy nie mają przy sobie swojego smartfona, a akurat czegoś z jego zawartości potrzebują. Po drugie, każdy doceni takie “zaplecze”, kiedy urządzenie się zepsuje na amen i unicestwieniu ulegnie wszystko, co się znajdowało w jego pamięci – w większości przypadków “dobytek” ten bowiem bezpowrotnie przepada.

I choć właściciele smartfonów Huawei, jako że pracują one pod kontrolą systemu Android, mogą wybierać spośród całego mnóstwa tzw. chmur, w tym także tej od Google, która jest fabrycznie preinstalowana na każdym egzemplarzu, to autorskie rozwiązanie może być o wiele wygodniejsze. Huawei Mobile Cloud współpracuje bowiem z aplikacjami producenta, dzięki czemu nie trzeba ręcznie synchronizować na przykład zdjęć, kalendarza czy notatek w osobnym programie, tylko dzieje się to zupełnie automatycznie.

W pierwszej kolejności dostęp do Huawei Mobile Cloud dostaną właściciele modeli P10, P10 Plus i P10 Lite. Chociaż właściwie dwie pierwsze grupy już ją otrzymały, ponieważ producent udostępnił im 30 września stosowną aktualizację. Ostatnia z ww. może się jej natomiast spodziewać 10 października. Inne smartfony z portfolio też, aczkolwiek Huawei nie zdradził jeszcze, kiedy dokładnie.

Użytkownicy bezpłatnie dostają do dyspozycji 5 GB. Od 2018 roku w ofercie pojawią się jednak również inne plany, w których za dodatkową opłatą będzie można zwiększyć sobie przestrzeń w tzw. chmurze. Dostęp do zdjęć, filmów i pozostałych plików graficznych ma być możliwy także za pośrednictwem strony cloud.huawei.com, natomiast do innych danych poprzez portal internetowy Cloud Web Portal.

Wszystkie pliki przechowywane są wyłącznie w granicach Unii Europejskiej i na europejskich serwerach, zgodnie z obowiązującym w UE prawem dotyczącym ochrony danych osobowych i ochrony prywatności.

Źródło: informacja prasowa

Komentarze

 • Już myślałem że pójdą po całości i stworzą coś na wzór Google gdzie właściciele Pixeli dostają no limit.

  • Sebek

   Fajnie by było, a tak to niczym jak OneDrive 5gb ciekawi mnie jaka będzie synchronizacja, czy coś na wzór w.w. Czy inna, fajne rozwiązanie hy nie bawić się kablami do przesyłania zdjęć na laptopa. Obecnie korzystam z OneDrive i Dropbox. A jest 2 października a ja żadnej aktualizacji czy też wzmianki nie mam

   • Też u mnie nic się nie pojawiło :/ Ja korzystam z chmury Mega i sobie chwale. W bezpłatnej wersji jest 50GB więc już trochę można pomieścić :)

 • Krzysiek

  Mój Huawei P9 Lite miał wczoraj aktualizację i też ma dostęp… Także większą ilość telefonów dopuścili niż podaje autor w tytule

  • Opierałem się na informacjach, przekazanych przez producenta – a on wymienił jedynie smartfony z rodziny P10.

  • Zerwany Misiu

   Mam pytanie, a jak ta stosowna
   aktualizacja się nazywa? mam P10

   • Musisz pytać bezpośrednio dział wsparcia Huawei.

   • Krzysiek

    B382 w przypadku P9 Lite, nie wiem jak z P10… Poziom zabezpieczeń z 1 września

 • Marcin

  Sytuacja trochę kuriozalna – dostęp dostają urządzenia z serii “Lite”, a nie dostaje Mate 9 (póki co, jeszcze przed premierą Mate 10, ostatni flagowy smartfon z linii biznesowej Huaweia) 👎.

 • Franciszek gry

  A na p8 lite wprowadzą?

 • dodo

  Czyli nie dają tego jako aplikacje w sklepie play ,tylko aktualizację systemu? :D

  Btw. będzie jakiś artykuł gdy pojawi się na Honorach/innych Huawei?

 • Sebek

  Trochę dziwnie to działa, a raczej hmm tak samo jak iCloud od Apple, na identycznej zasadzie, poszperałem w sieci. Trochę szkoda że to nie będzie na tej samej zasadzie co konkurencyjne chmury. A dostep do niej jest z poziomu ustawień. Czyli identycznie jak w przypadku iCloud. Zobaczymy jak to będzie wyglądać gdy dotrze na P10 bo u mnie wzmianki nadal brak

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona