Huawei MediaPad: 7″ i, uwaga, Android Honeycomb 3.2 (update – wideo!)

Reklama

Już jest, pierwszy na świecie tablet z Androidem Honeycomb 3.2. Huawei MediaPad został zaprezentowany podczas konferencji CommunicAsia w Singapurze.

MediaPad to pierwszy 7-calowy tablet z najwyższej półki. Pod jego maską można znaleźć komponenty, których nie powstydziliby się jego starsi, 10-calowi bracia. Wśród nich znalazł się dwurdzeniowy procesor Qualcomm o częstotliwości taktowania zegara 1.2GHz, aparat cyfrowy 5Mpix, kamerka internetowa 1.3Mpix, GPS, Wi-Fi 802.11n, bateria pozwalająca na sześć godzin zabawy oraz, oczywiście, 7-calowy ekran pojemnościowy wykonany w technologii IPS, którego gęstość wynosi 217 PPI.

Reklama

Reszta specyfikacji obejmuje 3G, HSPA+, czytnik kart microSD, 8GB pamięci wbudowanej, Bluetooth, obsługę Flash w wersji 10.3, wyjście HDMI i zestaw preinstalowanych aplikacji obejmujący pakiet biurowy Documents To Go. MediaPad ma 10.5mm grubości i waży 390g.

Przejdźmy do najważniejszego – Androida 3.2. Huawei wyjaśnia, że jest to wciąż ten sam, znany i lubiany (lub nie), Android Honeycomb, lecz specjalnie dostosowany do działania na ekranach 7-calowych. Ciekaw jestem, czy z nowej wersji systemu skorzystają także inni producenci

Wygląda na to, że tablety Ideos S7 i Ideos S7 Slim doczekały się godnego następcy. Dwurdzeniowy procesor, Android Honeycomb i 7-cali? Czuję, że szykuje się prawdziwy hit! MediaPad pojawi się na rynku amerykańskim w trzecim kwartale tego roku, a w Europie, miejmy nadzieję, niedługo potem.

UPDATE:

W sieci pojawił się pierwszy film demonstrujący możliwości tabletu Huawei MediaPad. Miłego oglądania!

źródło