Huawei MatePad Pro

Huawei MatePad Pro 2 5G dostanie system PadOS. Kto go pomyli z iPadOS?

Huawei ma długą tradycję produkowania tabletów. Jeszcze kilka lat temu cieszyły się one sporą popularnością. Firma nadal dba o to, by na rynek trafiały nowe wersje tych urządzeń, a najbliższy premiery jest Huawei MatePad Pro 2 5G.

Podwójna premiera już wkrótce?

Smartfony z serii Huawei P50 powinny zostać zaprezentowane w kwietniu 2021 roku. Zgodnie z nowym raportem, w dzień premiery nowych flagowców, powinniśmy zobaczyć także najnowszy i najwyższy model tabletu od Huawei – MatePad Pro 2 5G. Nie będzie to pierwszy tablet z modemem 5G od tego producenta, gdyż aktualny MatePad Pro jest już sprzedawany w wersji z modułem obsługującym sieci nowej generacji.

Interesujące są jednak wieści dotyczące systemu, który będzie obsługiwał nowy tablet Huawei. Nazwano go PadOS. Nie da się uciec od skojarzeń z systemem Apple dla iPadów – iPadOS. Tak mocne sugerowanie się konkurencją jest aż dziwne. PadOS ma być jednym z wariantów HarmonyOS, który będzie wspólnym systemem dla całej rodziny urządzeń Huawei.

Huawei MatePad Pro

Szczypta danych o specyfikacji MatePad Pro 2 5G

Nowy tablet Huawei będzie wyposażony w procesor HiSilicon Kirin 9000 lub odrobinę słabszy Kirin 9000e (z 22 rdzeniami zamiast 24 rdzeniami). To o tyle ciekawe, że przecież Chińczykom kończą się zapasy tego układu, i będą musieli go dzielić także z innymi urządzeniami.

W sprzedaży powinny pojawić się dwie wersje MatePada Pro 2 5G. Pierwsza dostanie 12,2-calowy ekran od Hua Xing, zaś drugi będzie wyróżniał się większym, 12,6-calowym panelem dostarczonym przez Samsunga. W obu modelach wyświetlacze będą odświeżać się z częstotliwością 120 Hz. Urządzenia będzie można ładować z mocą 66 W.

Ponieważ wciąż dyskutujemy o Huawei MatePad Pro 2 5G w kontekście plotek i nieoficjalnych doniesień, czekamy na jakieś sygnały od producenta, potwierdzające dotychczasowe informacje.