tablet Huawei MatePad Pro
Huawei MatePad Pro (źródło: @evleaks)

Podwójny aparat w tablecie – tego spodziewamy się po Huawei MatePad Pro. Premiera 25 listopada

Huawei nie poddaje się, jeśli chodzi o segment tabletów. Na 25 listopada szykuje imprezę, podczas której zaprezentowane zostaną nowe urządzenia mobilne z większymi ekranami.

Prezes Huawei potwierdził, że firma zaprezentuje nową serię tabletów MatePad podczas wydarzenia w Szanghaju 25 listopada. Zdjęcie modelu MatePad Pro już pojawiło się na łamach TabletowoWidzimy je jako grafikę tytułową tego artykułu.

Reklama

Będzie to konstrukcja wizualnie przypominająca najlepsze tablety konkurencji, w tym iPada Pro i Samsunga Galaxy Tab S6. Znajdziemy więc w nim przedni aparat umieszczony w otworze ekranu oraz podwójny aparat z tyłu obudowy. Oprócz tego sprzęt będzie dostosowany do pracy z rysikiem i klawiaturą, które najprawdopodobniej będą zawarte w zestawie sprzedażowym.

Specyfikacja, której spodziewamy się po MatePad Pro tym bardziej potwierdza, że będziemy mieli do czynienia z jednym z najlepszych urządzeń w swojej klasie. Huawei wyposaży je w procesor Kirin 990, a najwyższe wersje pamięciowe mogą mieć nawet 8 GB RAM i 256 GB miejsca na system i pliki. Oprócz tego będzie to sprzęt obiecujący długi czas pracy na baterii ze swoim ogniwem 7000 mAh oraz obsługą szybkiego ładowania.

Zakładając, że MatePad Pro będzie bezpośrednim następcą MediaPada M6, który został zaprezentowany w czerwcu, może także być wyposażony w czterokanałowe głośniki Quad, obsługę dźwięku HUAWEI Histen i zyskać certyfikację audio od Harman Kardon.

Oprócz MatePada Pro powinniśmy zobaczyć innych przedstawicieli nowej linii tabletów – „nie Pro”, prawdopodobnie ze słabszymi procesorami i nieco mniej zaawansowanym zapleczem pamięciowym. Wszystko okaże się w przyszły poniedziałek, 25 listopada. Oczywiście o nowościach dowiecie się jako jedni z pierwszych.

Huawei MediaPad M6

źródło: Weibo przez fonearena