Huawei MediaPad M5 / fot. Kacper Żarski (Tabletowo.pl)

Huawei szykuje tablet, jakiego jeszcze nie było (aktualizacja)

Huawei wiele rzeczy zrobił jako pierwszy i niejednokrotnie wykreował nowe trendy w segmencie urządzeń mobilnych. Producent nie przestaje zaskakiwać, bowiem okazuje się, że szykuje tablet, jakiego jeszcze na rynku nie było.

Na rynku wciąż jest miejsce dla tabletów, zarówno tych o topowej specyfikacji, jak i skierowanych do mniej wymagających użytkowników. I chociaż ich sprzedaż nie jest tak oszałamiająca, jak kiedyś, to wielu producentów wciąż regularnie wprowadza do sprzedaży kolejne urządzenia, w tym właśnie Huawei.

Reklama

Huawei MediaPad M7

Premiera tabletów z serii MediaPad M6 nie wywołała większego zainteresowania, ponieważ sam producent zdawał się o to nie zadbać – po prostu je zaprezentował i słuch o nich zaginął, przynajmniej poza granicami Chin. Do tego urządzenia z tej linii, mimo że oferują topową specyfikację, niczym szczególnym się nie wyróżniają.

Prawdziwy powiew świeżości może przynieść dopiero premiera Huawei MediaPad M7. W sieci pojawiły się pierwsze informacje na jego temat i od razu można powiedzieć, że jest na co czekać, gdyż do tej pory czegoś takiego na rynku nie było.

Serwis 91mobiles opublikował rendery nowego tabletu Huawei, którym najprawdopodobniej jest właśnie Huawei MediaPad M7 – wskazuje na to jego design, od razu kojarzący się z topową propozycją, bowiem podobnym mogą pochwalić się (wciąż) najnowsze iPady Pro i Samsung Galaxy Tab S6. Tapeta także na to wskazuje, gdyż identyczną na grafikach promocyjnych mają flagowe Mate 30 i Mate 30 Pro.

tablet Huawei MediaPad M7
Huawei MediaPad M7 (źródło: 91mobiles)

Jest jednak coś, co wyróżni Huawei MediaPad M7 na tle bezpośredniej konkurencji. Trzeba się trochę przyjrzeć, ale wystarczy chwila, aby w lewym górnym rogu ekranu dostrzec okrągły otwór na aparat do selfie i rozmów wideo. Będzie to pierwszy na rynku tablet z takim rozwiązaniem na pokładzie.

Ważnym elementem na zamieszczonej powyżej grafice jest również rysik. Bo chociaż jest on dodawany do tabletów z serii MediaPad M już od kilku generacji, to rendery sugerują zastosowanie mechanizmu magnetycznego, podobnego do tego, jaki znajdziemy w najnowszych iPadach Pro – prawdopodobnie właśnie po to stylus ma wgłębienie na jednej stronie, aby lepiej przylegał do krawędzi urządzenia.

Oprócz tego grafiki potwierdzają obecność pojedynczego aparatu na panelu tylnym i złącza USB-C. Na razie nie wiadomo, kiedy zadebiutuje Huawei MediaPad M7, ale zapewne można się spodziewać jego premiery w najbliższej przyszłości.

Aktualizacja (31.10.2019)

Okazuje się, że tablet ten zadebiutuje na rynku jako Huawei MatePad Pro. Przy okazji do sieci wyciekł jeszcze jeden render tego urządzenia.

tablet Huawei MatePad Pro
Huawei MatePad Pro (źródło: @evleaks)

*Na zdjęciu tytułowym Huawei MediaPad M5 (pod linkiem znajdziecie jego recenzję przygotowaną przez Kacpra)

Źródło: 91mobiles, @evleaks