fot. Tabletowo.pl

Huawei i Honor werbują beta testerów Androida 9.0 Pie

Niestety, na razie tylko w Chinach

Wkrótce minie miesiąc od udostępnienia przez Google Androida 9.0 Pie. Użytkownicy zaczynają więc wyczekiwać aktualizacji do tego wydania. Huawei i Honor robią, co mogą, aby nastąpiło to jak najszybciej, dlatego właśnie zaczęli werbować beta testerów nowej wersji oprogramowania. Niestety, na razie tylko w Chinach, ale chociaż dowiadujemy się, które modele mogą w pierwszej kolejności liczyć na aktualizację.

Reklama

Już na wstępie należy zaznaczyć, że lista urządzeń nie musi być zamknięta, a wymienione poniżej smartfony zostaną potraktowane priorytetowo. Jeśli chodzi o modele ze stajni Huawei, to opracowywana jest aktualizacja do Androida 9.0 Pie dla Mate 10, Mate 10 Pro, Mate 10 Porsche Design, Mate RS Porsche Design, Huawei P20 i Huawei P20 Pro.

Reklama

W przypadku smartfonów Honora lista jest o wiele krótsza, bowiem obejmuje tylko trzy modele: Honor 10, Honor V10 (w Europie znany jako Honor View 10) i Honor Play. Można to potraktować jako dowód na stwierdzenie, że również inne urządzenia od obu producentów dostaną aktualizację do Androida 9.0 Pie, aczkolwiek dopiero później.

fot. GizmoChina

Na razie nie wiadomo, jakie nowości przynosi najnowsza wersja interfejsu, EMUI 9.0, która będzie integralną częścią Androida 9.0 Pie – producent ma to zdradzić podczas targów IFA 2018 w Berlinie (swoją konferencję zaplanował na piątek, 31 sierpnia 2018 roku). Najpewniej jednak pojawią się m.in. nowy pasek nawigacyjny, oparty na gestach oraz funkcje, wykorzystujące Sztuczną Inteligencję.

Zapewne podobnie, jak miało to miejsce w latach poprzednich, aktualizację do najnowszego Androida w pierwszej kolejności dostaną smartfony, pochodzące z dystrybucji chińskiej, a dopiero później zostanie ona udostępniona na innych rynkach. Huawei nie ma w zwyczaju podawać żadnych terminów, Honor natomiast tak (aczkolwiek nie zawsze ich niestety dotrzymuje, czego przykładem jest aktualizacja do Androida Oreo i EMUI 8 dla Honora 8).

*Na zdjęciu tytułowym Huawei P20 i Honor 10 (pod linkiem znajdziecie ich recenzje, przygotowane przez Kasię)

Źródło: Huawei przez GizmoChina

    1. Niektóre strony twierdzą że nie a nawet jeśli to pewnie na wiosnę najwcześniej

      Ciekawe czy to już ta aktualizacja którą Chińczycy chcą się z rootowaniem uporać po tym jak zabrali odblokowywanie bootloadera.

  1. Mimo miacia Mate 10 Pro, nie jestem zadowolony, gdyż mojego BLA nie ma na liście. Myślę że do końca roku powinni się wyrobić z Pie. Dzisiaj natomiast przyszła aktualizacja z usprawnieniami oraz zabezpieczeniami z lipca.

    1. Jasne,że Twojego nie ma na liście bo to chinskie modele. W Europie są BLA-L09 i BLA-L29 :) ~ napisane z BLA-L29

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama