Telefony Huawei interpretują Google Allo jako złośliwe oprogramowanie

Telefony Huawei interpretują Google Allo jako złośliwe oprogramowanie

Jednym z obiecujących pomysłów Google był komunikator Allo. I jak wiele z nich, trafił do kosza – w pierwszym kwartale aplikacja przestała być wspierana. Może dlatego smartfony Huawei mają z nią taki problem.

„Problem” to może zbyt duże słowo. Chodzi o to, że niektóre telefony Huawei zaczęły oznaczać aplikację Google Allo jako potencjalne zagrożenie bezpieczeństwa. Na smartfonach, na których zainstalowany jest ten komunikator, pojawia się czasem monit z informacją, że jest on  „zainfekowany”, i że program musi zostać odinstalowany.

Po raz pierwszy taki komunikat pojawił się na Huawei P20 Pro, ale udało się go odtworzyć także na Huawei Mate 20 Pro po zainstalowaniu  Google Allo z pliku APK.

Trudno stwierdzić, dlaczego podobna informacja jest generowana na smartfonach Huawei. Może to być błąd ze strony oprogramowania producenta, być może reaguje ono w ten sposób z powodu zamknięcia Allo przez Google lub pakiet bezpieczeństwa sam informuje system o nieaktualnej, potencjalnie groźnej aplikacji.

Nowy serwis Tabletowo. Sprawdź oiot.pl

Huawei najpewniej odniesie się w jakiś sposób do tej właściwości swoich urządzeń – na razie nie odnotowano podobnych komunikatów na smartfonach żadnego innego producenta.

Goodbye, Allo. Dziś ostatni dzień działania komunikatora Google, który miał zagrozić Messengerowi

źródło: Android Authority