Telefony Huawei interpretują Google Allo jako złośliwe oprogramowanie

Jednym z obiecujących pomysłów Google był komunikator Allo. I jak wiele z nich, trafił do kosza – w pierwszym kwartale aplikacja przestała być wspierana. Może dlatego smartfony Huawei mają z nią taki problem.

„Problem” to może zbyt duże słowo. Chodzi o to, że niektóre telefony Huawei zaczęły oznaczać aplikację Google Allo jako potencjalne zagrożenie bezpieczeństwa. Na smartfonach, na których zainstalowany jest ten komunikator, pojawia się czasem monit z informacją, że jest on  „zainfekowany”, i że program musi zostać odinstalowany.

Reklama

Po raz pierwszy taki komunikat pojawił się na Huawei P20 Pro, ale udało się go odtworzyć także na Huawei Mate 20 Pro po zainstalowaniu  Google Allo z pliku APK.

Trudno stwierdzić, dlaczego podobna informacja jest generowana na smartfonach Huawei. Może to być błąd ze strony oprogramowania producenta, być może reaguje ono w ten sposób z powodu zamknięcia Allo przez Google lub pakiet bezpieczeństwa sam informuje system o nieaktualnej, potencjalnie groźnej aplikacji.

Huawei najpewniej odniesie się w jakiś sposób do tej właściwości swoich urządzeń – na razie nie odnotowano podobnych komunikatów na smartfonach żadnego innego producenta.

Goodbye, Allo. Dziś ostatni dzień działania komunikatora Google, który miał zagrozić Messengerowi

źródło: Android Authority