fot. Soumil Kumar / Pexels

Huawei planuje wejść w branżę gier wideo z przytupem – na horyzoncie gamingowy laptop i konsola

Huawei to marka, która na przestrzeni lat przyzwyczaiła nas do ciągłego poszerzania swojej oferty produktowej. Firma mocno kojarząca się ze smartfonami, ma w swojej ofercie laptopy, głośniki, słuchawki, smart zegarki i opaski, a także wiele innych produktów. Portfolio ma jednak braki – Chińczycy nie mają w katalogu nic mocno kojarzącego się z rynkiem gamingowym. To może wkrótce ulec zmianie.

Branża gier wideo to łakomy kąsek

Nie da się ukryć, że tak duża i doświadczona firma jak Huawei bez problemu mogłaby włączyć się w walkę o udziały na rynku gier wideo. Branża ta jest ogromna i każdego roku przynosi wielkie zyski firmom, które mają coś do zaoferowania w tej dziedzinie. Trochę zatem może dziwić fakt, że dotychczas ten segment pozostawał niezagospodarowany przez Chińczyków.

Tak duża firma nie może sobie pozwolić na to, żeby potencjalne przychody przechodziły jej koło nosa. Szczególnie teraz, kiedy producent został obłożony różnymi zakazami i restrykcjami ze strony USA, a co za tym idzie – zaczyna tracić pieniądze. Zdaje się jednak, że Huawei dostrzegł swoją szansę i ma zamiar włączyć się – nomen omen – do gry.

Gamingowy laptop i konsola produkcji Huawei? Jestem na tak!

Na chińskim portalu społecznościowym Wiebo pojawiły się bardzo ciekawe informacje, według których chiński gigant technologiczny ma zamiar wprowadzić na rynek nową serię gamingowych laptopów do gier. Na tym jednak nie koniec tej ofensywy. Plany obejmują również wypuszczenie konsoli do gier, która miałaby być bezpośrednią konkurencją dla Xboxa i PlayStation.

Czy Huawei stworzy konkurencję dla Xboxa i PlayStation?
Czy Microsoft i Sony doczekają się konkurencji ze strony Huawei?

Zanim jednak nowa konsola ujrzy światło dzienne, najpierw zobaczymy urządzenia z gatunku laptopów przeznaczonych do gier. Według informacji, powinno to nastąpić jeszcze w tym roku. Wydaje się to całkiem realne, biorąc pod uwagę niezłe doświadczenie firmy w produkcji notebooków, które mogą stanowić solidną bazę pod przenośną, gamingową maszynę.

W tym miejscu warto również wspomnieć, że Honor, marka od niedawna nienależąca już do Huawei, w zeszłym roku wprowadziła tego typu urządzenie na rynek – laptop Honor Hunter przeznaczony (nie) tylko dla graczy. Można zatem śmiało stwierdzić, że ten model powstał przy sporym udziale samego Huawei. Należy sądzić, że solidne projekty krążą w firmie i są niemalże gotowe do realizacji.

Huawei MateBook X Pro laptop
Producentowi nie można odmówić doświadczenia w budowaniu i projektowaniu laptopów – MateBook X Pro to naprawdę świetne urządzenie

Na konsolę przyjdzie nam poczekać

O ile laptopy przeznaczone dla graczy z dużym prawdopodobieństwem ujrzymy jeszcze w tym roku, o tyle na konsolę będziemy musieli trochę poczekać. Źródła nie podają żadnej konkretnej daty, natomiast czas, jaki będzie potrzebny producentowi, aby mógł wprowadzić gotowy produkt na rynek, z pewnością nie będzie krótszy niż kilkanaście miesięcy.

Nowej konsoli powinniśmy zatem upatrywać nie wcześniej niż w okolicach połowy 2022 roku. Nie wiem, jak Wy, ale ja nie do końca wierzę w powodzenie tej misji. Owszem, chciałbym, aby Sony i Microsoft doczekały się kolejnego konkurenta, ale z drugiej strony zdaję sobie sprawę, że wejście w ten rynek i bycie od startu liczącym się graczem jest nie lada wyzwaniem.

Niemniej, Huawei to firma, która na papierze ma wszystko, by tak właśnie mogło się stać. Oby tylko polityka nie przeszkodziła i tym razem.