W końcu coś się ruszyło: Huawei obiecuje aktualizacje zabezpieczeń dla smartfonów co dwa miesiące | Tabletowo.pl

W końcu coś się ruszyło: Huawei obiecuje aktualizacje zabezpieczeń dla smartfonów co dwa miesiące

Dołącz do dyskusji 0

Huawei – delikatnie mówiąc – nie słynie z regularnego aktualizowania swoich smartfonów. Jedyny wyjątek, jaki znam, to Huawei P9 Cichego, który od dłuższego czasu dostaje poprawki zabezpieczeń miesiąc w miesiąc. W pozostałych przypadkach jest jednak o wiele gorzej. Na szczęście firma w końcu zamierza coś z tym zrobić.

Prywatnie jestem posiadaczem Huawei Mate 9 i dopóki nie dostał on aktualizacji do Androida 8.0 Oreo i EMUI 8.0 w maju 2018 roku, to miał poprawki zabezpieczeń z… listopada 2017 roku. Po wgraniu nowej wersji systemu wcale aż tak wiele lepiej jednak nie było, bowiem „nowsze” łatki miały datę 1 stycznia 2018 roku. Majowe otrzymałem dopiero wraz z Face Unlock (po ręcznym wymuszeniu aktualizacji), a ostatnio udało mi się pobrać czerwcowe.

Odniosłem więc wrażenie, że coś może nareszcie się ruszyło w temacie regularności wydawania poprawek zabezpieczeń. Teraz Huawei potwierdził, że zamierza do tej kwestii przykładać więcej uwagi niż do tej pory i co dwa miesiące udostępniać nowsze łatki swoim smartfonom wraz z ewentualnymi poprawkami występujących błędów czy optymalizacji.

Smartfony Huawei, które mają otrzymywać aktualizacje co dwa miesiące

Jak widać, na powyższej liście są modele, których nie ma w Polsce. Wynika to z faktu, że przywoływaną powyżej deklarację wydał australijski oddział producenta. Mam jednak nadzieję, że obietnica ma wydźwięk globalny, czyli wszyscy na świecie zostaną potraktowani tak samo – dlatego w nawiasach dodałem informacje, że Nova 3e to w Polsce P20 Lite, a Nova 2i to Mate 10 Lite.

Będę więc serdecznie wdzięczny, jeżeli dacie nam za jakiś czas znać, na Facebooku w prywatnej wiadomości bądź na mejla [email protected], czy Wy też zauważyliście jakąś zmianę w podejściu Huawei do aktualizacji zabezpieczeń Androida, tzn. czy Wasze smartfony dostają regularnie nowsze łatki.

*Na grafice tytułowej Huawei P20 Pro (pod linkiem znajdziecie jego recenzję)

Źródło: Ausdroid dzięki xda-developers

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Mediaexpert - mega okazje!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona