Toż to święto: HTC odkrywa datę prezentacji smartfona Desire 20 Pro

Nadchodzi pierwszy smartfon HTC tego roku, który będzie miał zainstalowanego Androida 10 po wyciągnięciu urządzenia z pudełka. Desire 20 Pro nie będzie jednak flagowcem.

To naprawdę się dzieje

HTC w tym roku zaprezentowało dotąd tylko jeden model smartfona, a mianowicie Widfire R70który okazał się być typowym budżetowcem. Teraz przyszedł czas na coś ze średniej półki. Na tajwańskiej stronie firmy pojawiła się zapowiedź prezentacji nowego urządzenia. Choć na oficjalnej grafice nie wymieniono go z nazwy, jesteśmy pewni, że chodzi o Desire 20 Pro.

Data wskazuje na 16 czerwca, a więc dotyczy przyszłego wtorku.

HTC Desire 20 Pro smartfonem ze średniej półki

Dzięki temu, że na grafice widoczne są kontury nowego urządzenia, możemy powiedzieć co nieco na temat samego smartfona. Desire 20 Pro będzie wyposażony w aparat główny składający się z trzech lub czterech modułów. Na taką konfigurację wskazuje kształt wysepki na pleckach smartfona. Ładnie łączy się to z dotychczasowymi przeciekami na jego temat.

Ponadto, zaproszenie zawiera wskazówkę, że urządzenie będzie miało ekran z otworem na przedni aparat. To pierwsza konstrukcja HTC tego typu – jak dotąd wszystkie smartfony z Tajwanu miały klasycznego notcha.

HTC Desire 20 Pro

Inne informacje o smartfonie, tym razem nie potwierdzone już oficjalnie, mówią o zastosowaniu procesora Snapdragona 655, 6 GB RAM, ekranie o rozdzielczości 2340×1080 pikseli i czytniku linii papilarnych umieszczonym na pleckach urządzenia.

Całej reszty dowiemy się już w przyszłym tygodniu.

Skreśliliśmy HTC – a oni gdzieś tam składają flagowy smartfon z 5G

źródło: HTC dzięki GSMarena