HTC One M8

HTC przesuwa udostępnienie aktualizacji do Androida 6.0 dla One M8 Google Play Edition

Grono urządzeń pracujących pod kontrolą Androida 6.0 Marshmallow powinno z czasem sukcesywnie się powiększać. Większość producentów już zapowiedziała, które modele mogą spodziewać się aktualizacji. Teraz użytkownikom nie pozostaje nic, jak tylko uzbroić się w cierpliwość i czekać na swoją kolej.

Reklama

Flagowe modele Tajwańczyków, One M8 i One M9, jeszcze w tym roku dostaną najnowszą wersję systemu Google. Trochę wcześniej mogli jej się spodziewać posiadacze One M8 Google Play Edition. Jest to zmodyfikowany model high-enda, pozbawiony autorskiej nakładki producenta. W czasie debiutu pracował pod kontrolą Androida 4.4.2, później otrzymał aktualizację do „lizaka”, a teraz może oczekiwać kolejnej, tym razem do 6.0 Marshmallow.

Posiadacze One M8 Google Play Edition muszą jednak uzbroić się w trochę cierpliwości, ponieważ Mo Versi, informujący często o zbliżających się update’ach dla poszczególnych smartfonów, napisał na swoim profilu na Twitterze, że HTC musiało wycofać aktualizację do nowej wersji systemu. Na szczęście za kilka dni, gdy powinna zostać ostatecznie zatwierdzona, producent najprawdopodobniej udostępni ją użytkownikom, o czym zostaną powiadomieni w osobnym komunikacie.

Według wcześniejszych informacji, Androida 6.0 Marshmallow mogą się również spodziewać posiadacze modeli One M8s,M8 Eye, E8, M9+, E9+, E9+, Butterfly 2, 3; oraz Desire Eye, 816, 820 i 826.

źródło: @moversi