HTC Jetstream oficjalnie. HTC nie uczy się na błędach – cena powala

Jeśli z niecierpliwością czekaliście na premierę większego brata HTC Puccini, muszę niestety Was rozczarować. Co prawda został zaprezentowany, ale jako HTC Jetstream, a to oznacza tylko jedno – będzie dostępny wyłącznie w amerykańskiej sieci AT&T. Nie mamy na razie żadnych informacji na temat dostępności modelu w Europie, która stoi pod wielkim znakiem zapytania. Postaramy się jednak czegoś dowiedzieć na IFA 2011, gdzie mamy nadzieję spotkać miłych przedstawicieli tajwańskiego producenta.

HTC Jetstream został wyposażony w 10,1-calowy ekran WXGA, który oferuje funkcję HTC Scribe. To z kolei oznacza, że można z niektórych aplikacji korzystać za pomocą magicznego piórka – dokładnie tak samo, jak ma to miejsce w przypadku mniejszego tabletu HTC – Flyer.

Urządzenie działa dzięki dwurdzeniowemu procesorowi Qualcomm Snapdragon o częstotliwości taktowania 1.5GHz, natomiast systemem operacyjnym, pod kontrolą którego pracuje, jest Android 3.1 Honeycomb (z nakładką Sense). Jetstream oferuje kamerkę 1,3 Mpix, 4G, aparat o rozdzielczości 8 Mpix, akumulator o pojemności 7300 mAh o nieznanej długości czasu pracy oraz slot kart microSD.

HTC Jetstream wejdzie do sprzedaży 4 września w cenie 849 dolarów. Że przepraszam… ILE?! To nawet więcej niż pierwszy tablet z Honeycomb (Motorola Xoom) w momencie rynkowej premiery. No cóż, HTC, nie nauczyłeś się na błędach konkurenta… a nawet na swoich (bo przecież Flyer też do najtańszych nie należy). Mówi się trudno.

źródło, źródło