HTC (bez dopisku One M) 10 na renderach i zdjęciach

Po premierach LG G5, Samsungów Galaxy S7 i Galaxy S7 Edge oraz Xiaomi Mi 5 zaczęło pojawiać się znacznie więcej przecieków na temat trzech kolejnych flagowców: Huawei P9, Meizu MX6 oraz HTC One M10. Tym razem mam dla Was garść najnowszych informacji na temat tego ostatniego. W skrócie – jest ciekawie.

Od razu zaznaczę, że źródłami są @evleaks i @OnLeaks, więc ich doniesienia można uznać za pewnik, bowiem wielokrotnie przekonywaliśmy się o tym, że są bardzo wiarygodni. Swoimi doniesieniami dzielili się na zmianę, dzięki czemu mamy szerokie spektrum wiadomości na temat tegorocznego flagowca HTC.

Po pierwsze, nie będzie się on nazywał HTC One M10, a po prostu HTC 10. Warto w tym miejscu przypomnieć atmosferę, jaka towarzyszyła doniesieniom, a później samej premierze modelu One A9. Pomijając aferę, wynikającą z podobieństwa do iPhone’a 6 i jego braci, wielu zarzucało producentowi, że opatrując tę nowość dopiskiem One obniżył jednocześnie rangę flagowej serii, dla której był on wcześniej zarezerwowany. Na dodatek niedługo później dołączył do oferty kolejny średniak, czyli One X9. Prawdopodobnie więc Tajwański producent postanowił znaleźć nowy sposób, aby wyraźnie wydzielić z portfolio flagową linię.

HTC 10

To jednak nie koniec. Zarówno @evleaks, jak i @OnLeaks podzielili się materiałami, prezentującymi HTC 10 w pełnej okazałości. W przeszłości kilkukrotnie publikowaliśmy zdjęcia smartfona, jednak nie mieliśmy pewności, że przedstawiają właśnie jego. Teraz się to zmieniło i możemy powiedzieć, że nareszcie wiemy na 100%, jak będzie wyglądał tegoroczny flagowiec HTC.

Zmian względem poprzedników jest naprawdę sporo, jednak po części HTC 10 nawiązuje do nich stylistyką, zwłaszcza, gdy spojrzymy na tył. Przód bowiem bardziej przypomina One A9, choć warto zauważyć, że zniknął pasek z nazwą producenta, a przyciski funkcyjne przeniesiono pod ekran. Na panelu przednim zabrakło także głośników Boom Sound.

HTC 10

@OnLeaks przy okazji (oczywiście nieoficjalnie) „potwierdził” część specyfikacji technicznej HTC 10. Na wyposażeniu smartfona ma się znaleźć 5,15-calowy wyświetlacz o rozdzielczości QHD (1440×2560), czterordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 820, układ graficzny Adreno 530, 4 GB RAM, aparat główny 12 Mpix oraz USB Typu C.

Premiery HTC 10 spodziewamy się 11 kwietnia.

Źródło: @evleaks 1, 2, @OnLeaks