Wiko VIEW

HTC w najnowszym flagowcu zrezygnuje z klawiszy funkcyjnych wyświetlanych na ekranie

HTC już w modelu One A9 wprowadził podłużny skaner linii papilarnych pod wyświetlaczem. Klawisze funkcyjne wyświetlane na dole ekranu jednak cały czas zostały. W najnowszym flagowcu może się to zmienić.

Do sieci dostało się zdjęcie, które rzekomo przedstawia HTC One M10. Sam wygląd urządzenia nie jest wielkim zdziwieniem – wszystkie wcześniejsze informacje sugerowały taką właśnie budowę urządzenia. Jedyne, co przykuło moją uwagę, to obszar pod wyświetlaczem…

Znajdziemy tam bowiem bardzo podobny do HTC One A9 przycisk z wbudowanym czytnikiem linii papilarnych. Oprócz tego można dostrzec dwa klawisze funkcyjne: wstecz oraz ostatnie aplikacje, które dotąd zawsze były wyświetlane na ekranie smartfona.

Mi osobiście podoba się taka zmiana. Dzięki temu lepiej zostaną wykorzystane dość szerokie ramki pod wyświetlaczem, a dodatkowo sam ekran będzie posiadał nieco więcej miejsca do naszej dyspozycji.

Co do specyfikacji, to mówi się, że HTC One M10 będzie oferował 5,2-calowy wyświetlacz QHD, procesor Qualcomm Snapdragon 820, 4GB pamięci RAM oraz aparat o rozdzielczości 12Mpix wykonany w technologii UltraPixel. Jego premiera będzie miała miejsce 11 kwietnia.

Źródło: vr-zone

Komentarze

 • jendrush

  Nie rozumiem dlaczego producenci nie stosują przynajmniej przycisków pojemnościowych mając do wykorzystania taką przestrzeń. Jak dla mnie nie musiały by być opisane. Po chwili człowiek odruchowo wciska w odpowiednich miejscach.

  • asdasd

   rozwiązanie z lg g1 było najlepsze

 • Adam

  UltraPixel. TRAGEDIA

  • W m8 nie wyszło, ale wcale tragicznie nie było. Tu liczba pikseli została potrojona, więc może się okazać, że wyciągnęli parę wniosków i doszlifowali swoje rozwiązanie.

   • Łukasz

    Co do M8 zgadzam się :) Posiadam ten telefon od 2 lat i moim zdaniem aparat wcale nie jest taki zły ;) Tutaj ilość mpix została tak jak piszesz potrojona i uważam, że na prawdę więcej nie potrzeba ;) We wrześniu kończy mi się umowa w T-Mobile i bez wątpienia przedłużę ją, biorąc właśnie M10 na kolejny telefon! Czekam z niecierpliwością!

    PS. Szkoda trochę, że zrezygnowali z 2 głośników :/

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona