HP wróci na rynek tabletów internetowych, ale tych z Windows 8 - Tabletowo.pl

HP wróci na rynek tabletów internetowych, ale tych z Windows 8

Dołącz do dyskusji 0

Tabletowo.pl HP wróci na rynek tabletów internetowych, ale tych z Windows 8 Nowości Plotki / Przecieki

Meg Whitman, prezes wykonawczy amerykańskiego koncernu Hewlett-Packard, zdradziła, że jej firma nie zamierza pogrążyć się w smutku po porażce HP TouchPad i powróci na rynek tabletów internetowych. Jak stwierdziła, przyczyną zmiany nastawienia jest „ogromny wzrost popularności tych urządzeń” i chęć uszczknięcia dla siebie części pieniężnego tortu. Zamiast kontynuować walkę z Apple iPadem, HP zamierza spróbować swoich sił w biznesowym segmencie tabletów z systemem Windows 8.

Whitman nie sprecyzowała, czym HP będzie chciał zawojować rynek. Mimo to, wiemy, czego możemy się spodziewać. Jakiś czas temu do sieci wyciekła grafika prezentująca HP Slate 8, pierwszy tablet z Windows 8 Pro tego producenta. Urządzenie najprawdopodobniej pojawi się na rynku w listopadzie, a jego specyfikacja będzie obejmować zaawansowane funkcje biznesowe i zabezpieczenia, 10,1-calowy pojemnościowy ekran dotykowy i akumulator pozwalający na 8-10 godzin pracy. Tablet będzie mierzył 9,2 mm grubości i ważył 680 g.

Co ciekawe, grafika sugeruje, że HP Slate 8 będzie sprzedawany ze stacją dokującą z fizyczną klawiaturą komputerową, a jego wyświetlacz pozwoli na komfortowe korzystanie na zewnątrz (czyżby PixelQi?). Ile w tym prawdy, przekonamy się już za kilka miesięcy.

via Phone Arena

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Nowy system komentarzy? Zobacz co się zmieniło.
Mediaexpert - extra rabaty!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona