honor huawei

Honor coraz bliżej wypuszczenia składanego urządzenia – firma zastrzegła aż trzy nazwy modeli

Ostatnich kilkanaście miesięcy z pewnością nie było dla niektórych chińskich firm zbyt udane. Sankcje nałożone przez USA spowodowały szereg różnych problemów, a w efekcie zmusiły największą z nich – Huawei – do sprzedaży submarki Honor. Producent ten, z chwilą wyjścia spod skrzydeł większego brata, zaczął coraz śmielej poczynać sobie na rynku. Jakiś czas temu pisaliśmy, że firma ta ma dość ambitne plany sprzedażowe, które wielokrotnie przewyższają te Huawei. Na tym jednak nie koniec. Honor coraz poważniej myśli o rynku składanych smartfonów – firma zarejestrowała nazwy aż trzech modeli.

Siła niezależności

Nie mam wątpliwości, że Huawei sprzedając Honora tknął w tę markę drugie życie. Od chwili, kiedy Chińczycy stali się niezależni, mogą w pełni skupić się tylko na sobie. Producent nie musi już spoglądać na firmę-matkę, która miała względem niego pewne oczekiwania.

smartfon Honor 50 smartphone
Honor 50 (źródło: Honor)

Teraz wyłącznie od osób zarządzających zależy kierunek, jaki firma będzie chciała obrać. Szybko okazało się, że plany są niezwykle ambitne, bowiem szefowie planują walczyć o pozycję na rynku z Apple.

Deklaracje te jasno wskazują, że producent ustawił sobie poprzeczkę niezwykle wysoko. Dla użytkowników to świetna wiadomość – nawet jeśli nie uda się osiągnąć celu, to kolejna, mocna konkurencja z pewnością pozwoli nieco rozruszać rynek.

Honor Magic Fold? A może Magic Flip lub Magic Flex?

Honor z dumą rozwija się jako niezależna firma, a o tym, że planowana jest premiera składanego smartfona, pisaliśmy już w zeszłym tygodniu. Teraz mamy potwierdzenie tego, że premiera może być bliższa niż się spodziewaliśmy. Jak donosi MyFixGuide, Honor właśnie zastrzegł nazwy nadchodzących produktów – w tym, aż trzech potencjalnie składanych smartfonów.

Honor Magic Fold Flex Flip
(źródło: MyFixGuide)

W dokumencie złożonym przez chińską firmę zostało zastrzeżonych jedenaście nazw różnych produktów. Wszystkie należą do linii produktowej Honor Magic, a więc flagowej serii producenta. Uwagę szczególnie przykuwają Magic Fold, Magic Flip i Magic Flex – wszystkie nazwy idealnie pasują do składanego urządzenia.

Oczywiście te nazwy handlowe wcale nie oznaczają, że na rynku pojawią się aż trzy tego typu urządzenia. Być może w firmie nadal trwa dyskusja nad finalnym nazewnictwem i producent chce do samego końca mieć w tym temacie pewną elastyczność. Nie można też jednak wykluczyć scenariusza, w którym Honor zaatakuje rynek składanych smartfonów więcej niż jednym modelem.

Nie tylko smartfony

Oprócz nazw przywołujących na myśl smartfony, w dokumencie zostały zastrzeżone nazwy routera, słuchawek i tabletów. Owszem, firma ma w swoim portfolio tego typu sprzęt, ale nie są to urządzenia flagowe. Takimi jednak powinny być te, o których mowa w przywoływanym dokumencie.

słuchawki bezprzewodowe honor earbuds 2 se wireless headphones
Earbuds 2 SE (źródło: Honor)

Oprócz bardziej „klasycznych” produktów, na liście znajdują się również mniej zdefiniowane nazwy, jak Magic Tap, Magic Share, Magic Drop i Magic Touch. W tej chwili ciężko wywnioskować, czym będą te produkty. Niewykluczone, że okażą się oprogramowaniem marki Honor, wzbogacającym funkcjonalność jej urządzeń.

Pomimo dość szczątkowych informacji, są one niezwykle ekscytujące. Pokazują, że firma nie rzuca słów na wiatr i nie obiecuje gruszek na wierzbie. Za myślą i słowami idą czyny – w tym przypadku urządzenia z najwyższej półki. Jeśli flagowe produkty z powyższej listy zadebiutują na rynku, to może się okazać, że już naszpikowany chińskimi urządzeniami rynek zyska kolejnego, mocnego konkurenta.